Wypadek śmiertelny pod Budzyniem

24 lutego 2023 roku o godzinie 16:25 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało informację przez CPR o wypadku drogowym na drodze powiatowej nr 1488 w miejscowości Budzyń (trasa Budzyń – Wyszyny) – samochód osobowy wpadł do rowu w wyniku czego w pojeździe pozostaje poszkodowana jedna osoba.   

Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Budzyń, OSP KSRG Wyszyny, Policję oraz ambulans Państwowego Ratownictwa Medycznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że w wyniku wypadku jeden samochód osobowy znajduje się na drodze (po dachowaniu) – jedna osoba jest poszkodowana – nieprzytomna bez funkcji życiowych. Droga powiatowa jest całkowicie zablokowana.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji poszkodowanego z uszkodzonego pojazdu oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu: resuscytacja krążeniowo – oddechowa. Na miejsce zdarzenia przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął resuscytację krążeniowo – oddechową. Po kilkudziesięciu minutach decyzją KMDR (Kierujący Medycznymi Działaniami Ratowniczego) przerwano dalsze czynności medyczne – stwierdzono zgon poszkodowanego. Droga powiatowa nr 1488 na czas działań była zablokowana – Policja zorganizowała odjazd.

W działaniach trwających cztery i pół godziny brały udział 6 zastępów straży pożarnej w sile 19 strażaków, Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz pomoc drogowa.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Leszek Naranowicz

wypadek_smiertelny

wypadek_smiertelny_02