Wypadek śmiertelny przed miejscowością Margonin

6 lutego 2024 roku o godzinie 11:51 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży z Wojewódzkiego Centrum Powiadomienia Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym na 12 km drogi DW 193 przed miejscowością Margonin.

 

Na miejsce zadysponowano niezwłocznie 3 zastępy z JRG Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży oraz 1 zastęp z OSP w Margoninie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali dwa rozbite pojazdy, z tego jeden na boku pod którym uwięziona była jedna osoba bez funkcji życiowych oraz 2 osoby poszkodowane w drugim pojeździe. Strażacy wspólnie z załogą Pogotowia Ratunkowego przystąpili do udzielania pierwszej pomocy, w tym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Niestety pomimo wysiłku ratowników jedna osoba poniosła śmierć. Na czas działań droga była całkowicie zablokowana, Policja wyznaczyła objazdy.

 

W działaniach trwających kilka godzin brały udział 4 zastępy PSP Chodzież, 1 zastęp OSP Margonin, 2 załogi Pogotowia Ratunkowego oraz kilka patroli Policji.

 

Opracowanie: mł. kpt. Braszak Bartłomiej

Zdjęcia: bryg. Leszek Naranowicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *