Wypadek w Podaninie na K11

W sobotę, 8 kwietnia 2017 roku, tuż po północy Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Chodzieży otrzymał zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej K-11 z prawdopodobieństwem uwięzienia osób w pojazdach.

Na miejsce zadysponowano zastępy 2 zastępy straży z JRG w Chodzieży jeden z OSP Stróżewo. Na poboczu drogi z uszkodzonym przodem stał samochód marki Peugeot, w którym pozostawały dwie osoby. Drugi pojazd VW T5 leży na boku poza drogą z uszkodzonym przodem, wszystkie podróżujące nim osoby znajdowały się poza pojazdem.

Działania straży w pierwszej fazie akcji polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wstępnej segregacji poszkodowanych oraz udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy najbardziej poszkodowanym (nieprzytomny kierowca z samochodu marki Peugeot i osoba leżąca z samochodu marki VW). Dalsze działania straży polegały na pomocy zastępom ratownictwa medycznego, kierowaniu ruchem na drodze i odłączeniu zasilania w uszkodzonych pojazdach.  Poszkodowanych (5 osób) przetransportowano do szpitala.

Utrudnienia w ruchu trwały prawie 3 godz.

Opracowanie i zdjęcia: mł. asp. Artur Binkowski

wypadek_w_podaninie00

wypadek_w_podaninie02 wypadek_w_podaninie01