Wypłyńmy na ocean z kpt. Krzysztofem Baranowskim

wyplynmy_na_ocean

I to już na początku kwietnia, ponieważ największa sława polskiej żeglugi zawita do Piły. Kapitan Krzysztof Baranowski będzie jednym z gości specjalnych jubileuszowego X FESTIWALU NAUKI PWSZ W PILE, połączonego z IV WIELKOPOLSKIM FESTIWALEM KULTUR I PODRÓŻY „ToTuToTam”.

Kapitan Krzysztof Baranowski – żeglarz, kapitan jachtowy, dziennikarz. Jako pierwszy Polak dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską. Pierwszy kapitan polskiego prototypowego żaglowca – barkentyny STS „Pogoria”. Prowadził „Pogorię” w regatach „TALL SHIPS’ RACES 80” i w rejsie z naukowcami PAN na Antarktydę. W 1983 był pomysłodawcą, założycielem i prowadzącym Szkoły pod Żaglami na żaglowcu STS „Pogoria”, a w 1992 na żaglowcu STS „Fryderyk Chopin”, który zbudowała jego Fundacja – Międzynarodowa Szkoła Pod Żaglami.

Od roku 1977 był komentatorem TVP. Był redaktorem naczelnym czasopisma Jachting. Od 2008 członek rady programowej Polskiej Fundacji Morskiej. Od 2009 prowadzi Fundację „Szkoła Pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego” opartą o wolontariat młodzieży.

Autor kilkunastu książek m.in. Droga na Horn, Żaglem po Ameryce, Bujanie w morskiej pianie (2014).

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 9 kwietnia o godz. 18.00 w Sali Auditorium Maximum PWSZ w Pile (przy ul. Podchorążych 10, bud. F).

Wstęp wolny.

Szczegółowy program Festiwalu na www.festiwal.pwsz.pila.pl.

A.F.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *