Wyrecytowali nagrody

info_z_mdk

Młodzież z pracowni teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury “ISKRA” w Pile dobrze zaprezentowała się na kilku konkursach recytatorskich.

W półfinale XXX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego, który organizowany jest co roku przez MDK nr 2 w Poznaniu, wystąpiła z powodzeniem Weronika Pytlarz z grupy gimnazjalnej teatru “Pinokio”. Weronika zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się w maju.

W Regionalnym Centrum Kultury w Pile odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wyróżnienie otrzymała Martyna Nowacka, a Zuzanna Chabowska zdobyła drugą nagrodę. Warto dodać, że obie są aktorkami teatru MDK „Tabula Rasa”. W teatrze występuje młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych.

Po raz pierwszy odbył się także “Mały OKR” konkurs recytatorski dla uczniów gimnazjów. W nim najpiękniej recytowała Olga Ziuzia z MDK. Jurorzy przyznali jej pierwszą nagrodę. Olga Ziuzia wraz Zuzanną Chabowską, także z MDK „ISKRA” wystąpią w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Trzciance, na którym będą recytować dwa utwory poetyckie i jeden prozatorski.

W pracowni teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury ”ISKRA” w Pile swoje zdolności aktorskie dzieci i młodzież doskonalą pod okiem Marioli Kostrzewy. Działają dwie grupy teatralne oraz liczna grupa recytatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *