Wyróżnienia policjantów z Wysokiej i Łobżenicy

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Wysokiej oraz Łobżenicy zostali wyróżnieni przez Komendanta Powiatowego Policji w Pile oraz Łowczego Okręgowego. Słowa uznania zostały skierowane w związku z niecodzienną sprawą, którą realizowali policjanci pod koniec ubiegłego roku. Wtedy na terenie jednego z ośrodka hodowli dwóch mężczyzn nielegalnie polowało na zwierzynę łowną.

 

28 marca 2024 roku w siedzibie pilskiej jednostki Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Marcin Kowalski wspólnie z Łowczym Okręgowym Michałem Kolasińskim wyróżnił dwóch funkcjonariuszy Posterunku Policji w Wysokiej oraz policjantkę Posterunku Policji w Łobżenicy. Mundurowi wspólnie pracowali nad sprawą nielegelnego polowania, które miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku na terenie gminy Łobżenica. O sprawie pisaliśmy tutaj: https://pila.policja.gov.pl/w19/aktualnosci/248326,Nielegalne-polowanie-zakonczone-zarzutami.html?sid=cf611ff25588f71c1da8be07e7488607

 

Podczas spotkania szef pilskich policjantów podkreślił, że była to niecodzienna sprawa. Nie przeszkodziło to jednak w skutecznym ustaleniu i zatrzymaniu sprawców, a także przeprowadzeniu szczegółowego postępowania zakończonego zarzutami. Przewodniczący Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego podkreślił, że działalność myśliwych jest istotna dla dobra przyrody, ale tylko gdy odbywa się to zgodnie z obowiązującymi zasadami i przepisami prawa.

 

Komendant Powiatowy Policji w Pile podziękował policjantom za ich zaangażowanie oraz wręczył nagrody finansowe. Łowczy Okręgowy przyłączył się do gratulacji i przekazał policjantom profesjonalne latarki, które zostaną wykorzystane w codziennej służbie.

 

sierż. szt. Wojciech Zeszot

KPP w Pile