Wyrwali puszki kwestującym WOŚP i wpadli w ręce Policji

Wyrwali_puszki

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w minioną niedzielę okradli wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestujących przy ulicy Drygasa w Pile. Sprawcami okazali się mieszkańcy Piły w wieku 19 i 23 lat.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, podczas 23 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wolontariuszek kwestujących przy ulicy Drygasa podeszli dwaj młodzi mężczyźni i powiedzieli, że chcą wrzucić pieniądze do puszek. Następnie wykorzystując sytuację zabrali wolontariuszkom puszki z pieniędzmi i uciekli.

W pościg za złodziejami udali się świadkowie zdarzenia, którzy po kilkuset metrach ujęli jednego ze sprawców kradzieży i przekazali funkcjonariuszom z pilskiej komendy. Pilscy stróże prawa odzyskali puszkę z pieniędzmi w kwocie 200 zł. Następnie kryminalni błyskawicznie ustalili tożsamość drugiego sprawcy i natychmiast rozpoczęli poszukiwania amatora cudzego mienia, który wpadł w ręce pilskich policjantów wczoraj.

Sprawcy wykroczenia przyznali się do popełnionego czynu. Oświadczyli, że wszystko zaplanowali. Tego dnia spotkali się około południa i doszli do wniosku, że przydałoby im się trochę pieniędzy.  W związku z tym, że tego dnia na ulicach miasta można było spotkać osoby kwestujące, młodzi mieszkańcy Piły wykorzystali ten fakt. Spacerowali i obserwowali wolontariuszy. Będąc przy ulicy Drygasa, wytypowali już konkretne młode kobiety, do których podeszli i je okradli.

Za popełniony czyn 19 i 23-letni mieszkańcy Piły odpowiedzą przed Sądem. Grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności lub kara grzywny.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *