Wyrzysk. Kontrola drogowa zakończona zatrzymaniem

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 22 lat, którzy posiadali przy sobie narkotyki w postaci mefedronu oraz marihuany. Dodatkowo 22-latek odpowie za prowadzenie pojazdu mimo zatrzymanych uprawnień, a także pod wpływem środków odurzających.

 

W środę 3 czerwca bieżącego roku policjanci z Wyrzyska podczas służby zatrzymali do kontroli samochód marki Renault, w którym znajdowało się czterech młodych mężczyzn. Funkcjonariusze chcieli sprawdzić uprawnienia kierującego, ale szybko okazało się, że 22-letni mieszkaniec Wyrzyska ma zatrzymane prawo jazdy za wcześniej popełnione wykroczenia drogowe. Mundurowi podczas interwencji zauważyli też, że zarówno kierowca jak i pasażerowie są wyraźnie poddenerwowani.

 

W trakcie szczegółowej kontroli policjanci ujawnili, że jeden z pasażerów – 19-letni mieszkaniec gminy Białośliwie posiadał przy sobie woreczek strunowy z zawartością marihuany. To jednak nie były jedyne narkotyki, które zostały zabezpieczone podczas tej interwencji. Okazało się również, że 22-letni kierowca też posiadał przy sobie woreczek strunowy, ale z zawartością mefedronu. Podczas przeszukania samochodu mundurowi zabezpieczyli kolejne porcje tej samej substancji. Kierujący został zabrany na specjalistyczne badania, których wstępny wynik potwierdził obecność marihuany w jego organizmie.

 

Ostatecznie kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem dwóch mężczyzn oraz zabezpieczeniem blisko 30 gramów narkotyków. Pasażer i kierowca opowiedzą za ich posiadanie, które jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto, po potwierdzeniu badań laboratoryjnych 22-latek poniesie odpowiedzialność za jazdę pod wpływem środka odurzającego i otrzyma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Chodzieży zastosowano wobec mężczyzny dozór policyjny.

 

sierż. szt. Wojciech Zeszot

KPP w Pile