Wyrzysk. Trzecia Droga PSL-2050 jest za Samorządem, który rozmawia i ustala swoje działania z mieszkańcami

Czasu do 7 kwietnia, czyli do wyborów samorządowych coraz mniej. 24 marca br. na Placu Wojska Polskiego odbyła się konferencja prasowa kandydatów do Rady Powiatu w Pile, kandydatki do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polskie Stronnictwo Ludowe – PL2050 Szymona Hołowni oraz kandydatów na radnych Gminy Wyrzysk na czele z kandydatem na Burmistrza Wyrzyska, którym jest Rafał Gdaniec, z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie Służy Ludziom – Trzecia Droga.

 

W niedzielny poranek była okazja poznać zespół pełen energii i kreatywności, który stoi za odświeżającymi pomysłami dla lokalnej społeczności. Jak o sobie mówią są najmłodszym, lecz niezwykle prężnie działającym komitetem w wyborach samorządowych. Jak mówił podczas prezentacji kandydatów Jan Marek Pikulik, kandydat do Rady Powiatu w Pile jest to jedna duża rodzina, która wspiera się w kampanii wyborczej, integruje się, czego dowodem była wizyta po konferencji w stadninie koni w Dobrzyniewie (Glesno). Ich celem jest zdobycie najlepszego wyniku wyborach do poszczególnych samorządów.

 

Oczywistego wsparcia kandydatom i pomocy w kampanii wyborczej udziela Poseł Ziemi Pilskiej Krzysztof Paszyk oraz Wicewojewoda Jarosław Maciejewski.

 

– Samorząd to drużyna. W samorządzie nie da się nic zrobić bez licznej drużyny bez osób, które się nawzajem wspierają. I tak jest u nas w Trzeciej Drodze. Tu w Wyrzysku widać namacalne dowody jak Polskie Stronnictwo Ludowe wspólnie z partnerami teraz, jako Trzecia Droga działa skutecznie, bo działa zespołowo. Przypomnę kilka milionów wydanych na inwestycje drogowe Wyrzysku i dookoła realizowane przez samorząd województwa wielkopolskiego. To było możliwe dzięki zaangażowaniu samorządowców PSL. Dzisiaj te siły wzmacniamy o zwycięski projekt Trzecia Droga, dzięki czemu dajemy szansę na polityczną zmianę w naszym kraju. Ona trwa od 15 października 2023. Dajmy teraz szansę na zmianę kandydatom z naszej listy w samorządach – mówi poseł Krzysztof Paszyk.

 

– Myślę, że projekt Trzecia Droga jest najlepszym rozwiązaniem na rozwój naszych lokalnych miejscowości, naszych małych ojczyzn. To projekt, który jest wart zauważenia i oddania głosów 7 kwietnia na naszych kandydatów, bo to gwarancja rozwoju, to gwarancja, że Państwa głos będzie słyszalny począwszy od Wyrzyska a skończywszy centralnie w Warszawie – dodaje Jarosław Maciejewski, wicewojewoda wielkopolski.

 

W tegorocznych wyborach samorządowych „zawalczyć” i kandydować do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z pozycji nr 2 KW PSL Trzecia Droga postanowiła Małgorzata Bejma, która od 37 lat pracuje w samorządzie, więc problemy, potrzeby lokalnej społeczności są jej bardzo dobrze znane. Od 2008 roku pełni funkcję Kierownika Referatu Organizacyjnego w Urzędzie Gminy Wągrowiec.

 

Wśród kandydatów, którzy walczą o mandat w Radzie Powiatu w Pile z Trzeciej Drogi znajdziemy m.in. kandydatów z okręgu nr 7 obejmującego Gminę Wyrzysk z listy numer 3, byłego wicestarostę pilskiego Jana Marka Pikulika, doświadczonego samorządowca z tego regionu z pozycji numer 3 Józefa Lewandowskiego, Annę Kowalską z numerem 5. Natomiast w okręgu nr 4 pozycja 5 Krzysztof Murach a w okręgu nr 5 pozycja 3 startuje Sławomira Król.

 

Kandydatem na Burmistrza Wyrzyska z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie Służy Ludziom – Trzecia Droga jest 36-letni Rafał Gdaniec. Już, jako działacz Agrounii niejednokrotnie dał wyraz swoim demokratycznym przekonaniom. Jak mówi , jako rodowity mieszkaniec Gminy Wysoka zna i rozumie problemy oraz potrzeby mieszkańców, ponieważ w pełni się z nimi utożsamia. Według niego on jak i młodzi kandydaci na radnych gminy Wyrzysk przynoszą świeże spojrzenie i nowe pomysły. Ich determinacja i kreatywność ma być kluczowe dla przyszłości gminy. Dlatego apelował o danie szansy młodym, ambitnym liderom, którzy będą pracować dla dobra społeczności.

 

Kandydaci na Radnych gminy Wyrzysk:

Okręg 3 – Miłosz Murach

Okręg 4 – Agnieszka Kotarak

Okręg 5 – Mohamed Belaid

Okręg 7 – Nina Wieczorek-Prill

Okręg 9 – Maciej Nitek

Okręg 10 – Marcin Smełsz

Okręg 12 – Wojciech Kowalski

Okręg 13 – Marcin Michalski

Okręg 14 – Sławomir Tadych

 

Do zobaczenia przy urnie 7 kwietnia.

 

(SE)