Wysoccy Bracia Kurkowi strzelali 3 Majowo

Sezon strzelecki A.D. 2018 Bractwa Kurkowego w Wysokiej zainaugurowany. W minioną sobotę, 12 maja br., na strzelnicy „Walochówka” siostry i bracia z Wysokiej wzięli udział w turnieju strzeleckim o godność Króla 3 Majowego.

Jego niekwestionowaną zwyciężczynią została siostra Patrycja Liebrecht, która zajęła dwa pierwsze oraz drugie i trzecie miejsce w strzelaniu do tarcz. I tak Siostra Patrycja Liebrecht zwyciężyła w strzelaniu do Tarczy Honorowej Brata Romana Szymańskiego, wyprzedzając Braci: Romana Sadzaka i Adama Nowaka. Również i Tarcza Honorowa ufundowana przez Brata Romana Jopka stała się Jej własnością, gdyż w pokonanym polu pozostawiła Brata Marka Madeja i Brata Romana Sadzaka.

Ostatnią z Tarcz Honorowych ufundował Brat Adam Nowak. Najlepszym w strzelaniu do niej okazał się Brat Jan Mrotek, drugie miejsce zajął Brat Roman Sadzak, a trzecie Siostra Patrycja Liebrecht. Jednak najważniejsze strzelanie zawsze odbywa się do Tarczy Królewskiej. Królem 3 Majowym A.D. 2018 Bractwa Kurkowego w Wysokiej został Brat Waldemar Kotecki, Pierwszym Rycerzem Siostra Patrycja Liebrecht, a Drugim Rycerzem Brat Adam Nowak. Król 3 Majowy trafił do tarczy centralnie, uzyskując maximum, czyli 20 punktow.

Turniej tradycyjnie zakończyło strzelanie do Kura. Najlepszym okazał się Brat Roman Szymański, który wyprzedził Braci: Jana Mrotka i Andrzeja Oziminę. Następny turniej, o godność Króla Zielonoświątkowego, już niebawem, bo 31 maja br. w Boże Ciało.

M.M.

wysoccy_bracia_kurkowi00

wysoccy_bracia_kurkowi14 wysoccy_bracia_kurkowi01 wysoccy_bracia_kurkowi02 wysoccy_bracia_kurkowi03 wysoccy_bracia_kurkowi04 wysoccy_bracia_kurkowi05 wysoccy_bracia_kurkowi06 wysoccy_bracia_kurkowi07 wysoccy_bracia_kurkowi08 wysoccy_bracia_kurkowi09 wysoccy_bracia_kurkowi10 wysoccy_bracia_kurkowi11 wysoccy_bracia_kurkowi12 wysoccy_bracia_kurkowi13