Wysoka forma Radka Maciejewskiego na żużlowych torach

Choć na torze żużlowym już nie ściga się zawodowo, to jednak jak wsiądzie na swój sprzęt to jest nieuchwytny dla rywali podczas amatorskich zawodów żużlowych. Mowa o Radosławie Maciejewskim, dla którego dwa minione weekendy były bardzo udane. W Grudziądzu wspólnie z kolegami, z Racing Team Bydgoszcz zajął czwarte miejsce, a 30 lipca w Łodzi zajął drugie miejsce w turnieju Skrzydlewska Cup.

Oto jak Radek Maciejewski ocenia zawody w Grudziądzu i w Łodzi

– Zawody w Grudziądzu były zawodami teamów czy tercetów natomiast w Łodzi odbyły się zawody indywidualne. W Grudziądzu jechało mi się doskonale, świetnie przygotowany tor, super organizacja i sporo kibiców na trybunach. Ja wygrałem wszystkie 4 swoje wyścigi i oddałem dwa biegi dla rezerwowego, aby też zaprezentował się publiczności. Niestety nie miałem zbyt dużego wsparcia w kolegach z teamu i pomimo moich zwycięstw zajęliśmy miejsce poza podium. Gdybym pojechał wszystkie biegi mogliśmy nawet wygrać całe zawody. Ale zachowałem się fair w przeciwieństwie do niektórych teamów. W trakcie 3 startu odnowiła mi się kontuzja barku i kończyłem zawody na zamrożonym farmakologicznie barku a ból był naprawdę spory. Do zawodów w Łodzi miałem tylko tydzień a zerwane przyczepy barkowe goją się trochę dłużej. Dzięki Ani Jopek – świetnej rehabilitantce z Piły przed zawodami zostałem odpowiednio oklejony i mogłem wystartować.

Zawody w Łodzi były dla mnie szczególne, ponieważ pierwszy raz od mojego koszmarnego wypadku po 10 latach na zawodach była ze mną żona. Stresowałem się podwójnie już jadąc do Łodzi, ale Renia to doskonały psycholog i wiedziała jak stonować moje stresy. Kiedy stanąłem pod taśmą do pierwszego wyścigu i zobaczyłem żonę na trybunie głównej wszystko minęło. Ogólnie zawody w Łodzi również doskonale zorganizowane, fantastyczni kibice i świetnie przygotowany tor. Byłem bardzo szybki, praktycznie jak to się mówi w żargonie żużlowym niełapany. Wygrałem wszystkie swoje biegi, półfinał a w finale przyjechałem na drugiej pozycji. Rozmawiałem podczas zawodów z byłym zawodnikiem Orła Tomkiem Zywertowskim, który też po wypadku samochodowym powrócił do ścigania i chciał pożegnać się z kibicami jak ciężko mu się jedzie i jaką determinację wykazał jadąc w tych zawodach. Powiem tak nie byłbym sobą gdybym nie zamknął kilka razy gazu w finale. Tomkowi się to zwycięstwo należało. Dla mnie drugie miejsce na podium jest jak zwycięstwo i dedykuję je mojej żonie.

Dziękuję wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki, mechanikowi Krzysiowi z Piły, który jest ze mną chyba ze 20 lat i Witoldowi z Bydgoszczy za super przygotowany sprzęt, Tobie Sebastian za mega fotki i wsparcie, no i rodzinie, która tyle lat pomimo ciężkich kontuzji znosi moją ekstremalną pasję. Chciałem też dodać, że radość po turnieju w Łodzi jest podwójna, ponieważ Mariusz Wesołowski z Gniezna, mój przyjaciel, przyjechał do Łodzi mi kibicować, a w wyniku nieobecności Tomka Żentowskiego wystartował na moim motocyklu w moim kombinezonie i stanął na pudle.

Wyniki z turnieju w Grudziądzu

I. AKŻ Waleczne Orły Gniezno – 24 pkt.

II. Old Boys Bydgoszcz – 20 pkt.

III. Team GKM Grudziądz – 19 pkt.

IV. Racing Team Bydgoszcz – 18 pkt.
11. Radosław Maciejewski – 12 (3,3,-,3,-,3)
12. Dariusz Nowak – 5 (0,1,2,-,1,1)
20. Aleksander Ślebioda – 1+1 (1*,0,0)

V. Szyszkowski Team Grudziądz – 16 pkt.

VI. Team Orzeł Łódź – 16 pkt.

VII. Agroltech Team Leszno – 12 pkt.

Biegi z udziałem Radka
3. Maciejewski, Watkowski, Walczyk, D.Nowak
7. Maciejewski, Szawliński, D.Nowak, Frankiewicz
13. Maciejewski, P.Nowak, Skrzeszewski, Ślebioda
21. Maciejewski, Chryniewicz, D.Nowak, P.Filler (ns)

Sędzia: Jerzy Budzeń

Skrzydlewska Cup – Łódź

1. Tomasz Zywertowski (Łódź) – 20 (3,2,3,3,3,3,3) + 1. miejsce w finale

2. Radosław Maciejewski (Piła) – 20 (3,3,3,3,3,3,2) + 2. miejsce w finale

3. Mariusz Wesołowski (Gniezno) – 14 (3,3,1,2,2,2,1) + 3. miejsce w finale

Biegi z udziałem Radka  

2. Maciejewski, Krawczyszyn, Koszałka, Wolniewicz

7. Maciejewski, Zywertowski, Szymczak, Marciniak

12. Maciejewski, Błażykowski*, R. Filler, Grzybek

13. Maciejewski, Wesołowski, Zajdel, P. Filler (d4)

18. Maciejewski, Wybudowski, Wnęk, Chryniewicz

Półfinały:

21. Maciejewski, Krawczyszyn, Wybudowski, Szymczak

Finał:

23. Zywertowski, Maciejewski, Wesołowski, Krawczyszyn

Sędzia: Lech Kędziora

Tekst i foto: Sebastian Daukszewicz

wysoka_forma_maciejewskiego00

wysoka_forma_maciejewskiego40 wysoka_forma_maciejewskiego01 wysoka_forma_maciejewskiego02 wysoka_forma_maciejewskiego03 wysoka_forma_maciejewskiego04 wysoka_forma_maciejewskiego05 wysoka_forma_maciejewskiego06 wysoka_forma_maciejewskiego07 wysoka_forma_maciejewskiego08 wysoka_forma_maciejewskiego09 wysoka_forma_maciejewskiego10 wysoka_forma_maciejewskiego11 wysoka_forma_maciejewskiego12 wysoka_forma_maciejewskiego13 wysoka_forma_maciejewskiego14 wysoka_forma_maciejewskiego15 wysoka_forma_maciejewskiego16 wysoka_forma_maciejewskiego17 wysoka_forma_maciejewskiego18 wysoka_forma_maciejewskiego19 wysoka_forma_maciejewskiego20 wysoka_forma_maciejewskiego21 wysoka_forma_maciejewskiego22 wysoka_forma_maciejewskiego23 wysoka_forma_maciejewskiego24 wysoka_forma_maciejewskiego25 wysoka_forma_maciejewskiego26 wysoka_forma_maciejewskiego27 wysoka_forma_maciejewskiego28 wysoka_forma_maciejewskiego29 wysoka_forma_maciejewskiego30 wysoka_forma_maciejewskiego31 wysoka_forma_maciejewskiego32 wysoka_forma_maciejewskiego33 wysoka_forma_maciejewskiego34 wysoka_forma_maciejewskiego35 wysoka_forma_maciejewskiego36 wysoka_forma_maciejewskiego37 wysoka_forma_maciejewskiego38 wysoka_forma_maciejewskiego39

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *