Wysokie miejsce zawodnika pilskiej GWDY w Podiebradach

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bardzo miłą informację otrzymaliśmy z czeskich Podiebradów, gdzie odbywały się międzynarodowe zawody w chodzie sportowym. Seniorzy walczyli o minima olimpijskie do Rio de Janeiro, natomiast juniorzy startowali w wielomeczu międzypaństwowym organizowanym na wzór seniorskiego Pucharu Europy.

Arkadiusz Drozdowicz, zawodnik pilskiej Gwdy po niedawno zdobytym złotym medalu w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, tym razem w stawce najlepszych europejskich juniorów wywalczył w chodzie na 10 km wysokie 6 miejsce, uzyskując przy tym rewelacyjny wynik 42:37, wypełniając tym samym minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów, które w tym roku odbędą się w Polsce, dokładnie w Bydgoszczy. Poprawił też swój rekord życiowy aż o 90 sekund, przy okazji ustanowił nowy rekord Wielkopolski. Zespołowo reprezentacja Polski Juniorów zajęła wysokie 4 miejsce. Obok Arka, który był najlepszy z zespołu polskiego drużynę stanowili, trzynasty Łukasz Niedziałek oraz dwudziesty czwarty Kacper Kosecki.

Niebawem Arek, uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile wystartuje w Międzynarodowych Zawodach w Chodzie Sportowym w Zaniemyślu, których współorganizatorem tradycyjnie już jest PLKS Gwda Piła.

Z.Ł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *