Wyśpiewali nagrody

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Śpiewać każdy może” to konkurs dla amatorów wokalistów, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży regionu pilskiego. W tym roku organizator konkursu Młodzieżowy Dom Kultury „ISKRA” w Pile ze względu na dużą ilość zgłoszeń podzielił uczestników na dwie grupy. Pierwsi na scenie występowali uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Piły, Chodzieży, Trzcianki, Czarnkowa, Budzynia i Białośliwia. Wśród uczniów gimnazjów uznanie jury zdobyła Aleksandra Purtak z MDK w Trzciance, zajęła I miejsce w konkursie. Drugie miejsce przyznano Aleksandrze Maćkowiak z Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie. Ponadto jury przyznało dwa trzecie miejsca dla Laury Mandelt z MDK w Chodzieży oraz Zuzanny Maruda z MDK „ISKRA” w Pile.

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce przyznano Kindze Speyer z MDK Piła, Drugie miejsce zajął Jakub Herfort z GOK z Budzynia a trzecie Katarzyna Kubińska z MDK w Chodzieży.

W minioną sobotę jury wysłuchało śpiewających uczniów szkół podstawowych. W najmłodszej grupie uczniów klas I-III pierwsze miejsce przyznano Natalii Brzezińskiej z Katolickiej Szkoły Podstawowej ze Złotowa. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Michor z GOK w Budzyniu a trzecie Liliana Grzesiak MDK „ISKRA” w Pile. Wyróżnienie w tej kategorii przyznano Oldze Nowak z MDK z Chodzieży.

W grupie uczniów z klas IV-VI pierwsze miejsce przyznano Juli Dziamskiej z SP przy SM z Trzcianki. Dwa drugie miejsca przyznano Oliwii Tomczyk z MDK z Chodzieży i Juliannie Nowosad z MDK „ISKRA” z Piły. Wyróżnienie w tej kategorii wyśpiewała Agata Brandenburger z MDK „ISKRA” w Pile.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *