Wystawa malarstwa Alfreda Aszkiełowicza

Galeria Sztuki Hotel Gromada oraz Biuro Wystaw Artystycznych i Sztuk Plastycznych w Pile zapraszają do oglądania prac malarskich Alfreda Aszkiełowicza. Autor obrazów, z których kilka jest do obejrzenia w holu Hotelu Gromada w Pile, zajmuje się również grafiką warsztatową, użytkową.

W latach 1963-68 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 1968 r. wystawia swoje prace w kraju i za granicą. W listopadzie 2011 roku odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS, przyznanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prace Alfreda Aszkiełowicza znajdują się w zbiorach: BWA Piła, Muzeum Okręgowe w Pile, Urząd Miejski w Pile, Centrum Miedziorytu w Lubinie, Biblioteka Narodowa w Warszawie, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, Miejska Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku, Biblioteka Publiczna we Włocławku, Muzeum Miasta Ostrowa, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie.

(SE)

wystawa_malarstwa_aszkielowicza10

wystawa_malarstwa_aszkielowicza30

wystawa_malarstwa_aszkielowicza11

wystawa_malarstwa_aszkielowicza12

wystawa_malarstwa_aszkielowicza13

wystawa_malarstwa_aszkielowicza14

wystawa_malarstwa_aszkielowicza15

wystawa_malarstwa_aszkielowicza16

wystawa_malarstwa_aszkielowicza17

wystawa_malarstwa_aszkielowicza18

wystawa_malarstwa_aszkielowicza19

wystawa_malarstwa_aszkielowicza20

wystawa_malarstwa_aszkielowicza21

wystawa_malarstwa_aszkielowicza22

wystawa_malarstwa_aszkielowicza23

wystawa_malarstwa_aszkielowicza24

wystawa_malarstwa_aszkielowicza25

wystawa_malarstwa_aszkielowicza26

wystawa_malarstwa_aszkielowicza27

wystawa_malarstwa_aszkielowicza28

wystawa_malarstwa_aszkielowicza29