XII Turniej Wiedzy o Unii Europejskiej Teraz Europa

W czwartek 7 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile odbył się XII Powiatowy i Miejski Turniej Wiedzy o Unii Europejskiej Teraz Europa, któremu patronował Wielkopolski Kurator Oświaty, Starosta Pilski oraz Prezydent Miasta Piły. Turniej został zorganizowany przez Szkolny Klub Europejski Eurosiódemka działający w SP nr 7, przy wsparciu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile. Uczestnicy zmagali się w dwóch konkurencjach – indywidualnej i drużynowej.

W tegorocznej edycji turnieju do rywalizacji przystąpili uczniowie z siedmiu szkół z Piły i powiatu pilskiego: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 7, Zespół Szkół nr 1, Salezjańska Szkoła Podstawowa oraz Szkoła Podstawowa w Wyrzysku i Szkoła Podstawowa w Wysokiej. Naszą szkołę reprezentowali: Jędrzej Wojcieszak i Szymon Jerks z klasy VI c.

Zwyciężczynią turnieju została Oliwia Nijak ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej. Drugie miejsce zajął Wojciech Półgęsek ze Szkoły Podstawowej nr 2, a trzecie – Jędrzej Wojcieszak ze Szkoły Podstawowej nr 7. Z kolei w rywalizacji drużynowej najwięcej punktów uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 i do tej szkoły trafił na rok przechodni Puchar Turnieju Wiedzy o Unii Europejskiej Teraz Europa.

Wszyscy uczniowie oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali nagrody, które zostały ufundowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ośrodek Debaty Międzynarodowej, Urząd Miasta Piły, Starostwo Powiatowe w Pile, Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pile oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 7.

Mariusz Frankowski

turniej_wiedzy_o_unii10

turniej_wiedzy_o_unii15 turniej_wiedzy_o_unii11 turniej_wiedzy_o_unii12 turniej_wiedzy_o_unii13 turniej_wiedzy_o_unii14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *