XXVII Mistrzostwa Polski strażaków PSP w płetwonurkowaniu

W dniach 13-14 września 2023 r. na jeziorze Tarnobrzeskim odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Płetwonurkowaniu.

 

W rywalizacji indywidualnej i drużynowej udział wzięło dwanaście drużyn reprezentujących jednostki z terenu całej Polski, w których funkcjonują Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego. Województwo wielkopolskie w kategorii PSP reprezentowało trzech strażaków  na co dzień służących w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP Nr 2 w Pile w składzie:

 

– mł. asp. Marcin Manthey

– ogn. Karol Subdarzewski

– ogn. Sebastian Kołodziejewski

 

W pierwszym dniu mistrzostw, 13-go września przeprowadzono konkurencję indywidualną. Spośród wszystkich startujących, najlepszy czas i tytuł Indywidualnego Mistrza Polski uzyskał ogn. Karol Subdarzewski. Zawodnik z Piły pokonał swoich rywali, osiągając kilku sekundową przewagę nad kolejnymi startującymi i tym samym obronił tytuł  Mistrza Polski z 2021 r. Wysokie 7 miejsce uzyskał ogn. Sebastian Kołodziejewski.

 

W czwartek 14 września rozegrano konkurencję drużynową. Po zaciętej walce nasza drużyna zajęła 7 pozycję.  Strażacy z Piły swym udziałem w mistrzostwach potwierdzili bardzo dobre przygotowanie do prowadzenia działań w wodzie. Zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Opracowanie: mł. bryg. Michał Warykasz

Zdjęcia: KP PSP Piła

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *