XXXVII Spotkanie Strażaków w Górce Klasztornej

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią strażacy z całego regionu wrócili do tradycyjnych uroczystości. Na spotkanie przybyły delegacje, w tym 21 sztandarów. Nie zabrakło strażaków – seniorów. Przemarsz strażacki uświetniła orkiestra dęta z Łobżenicy.

Gospodarz uroczystości, Piotr Łosoś – Burmistrz Miasta i Gminy Łobżenica powitał gości a wśród nich znaleźli się między innymi Parlamentarzyści, władze samorządowe szczebla powiatowego i gminnego, funkcjonariusze PSP, Prezesi Zarządów Oddziałów ZOSRP RP, przedstawiciele służb i instytucji, Prezesi jednostek OSP, grono sympatyków strażackiego rzemiosła i rodziny strażackie.

Uroczystość była okazją do wręczenia medali i wyróżnień dla wyróżniających się strażaków i jednostek. Następnie odprawiona została msza święta, którą koncelebrował Kapelan Powiatowy Strażaków ks. Krzysztof Kowal i Rektor Sanktuarium Maryjnego w Górce Klasztornej ks. Piotr Lipski.

Opracowanie: st. kpt. Paweł Kamiński, KP PSP Piła
Zdjęcia: st.str. Dawid Śmigiel, KP PSP Piła

spotkanie_strazakow1_01

spotkanie_strazakow1_07 spotkanie_strazakow1_02 spotkanie_strazakow1_03 spotkanie_strazakow1_04 spotkanie_strazakow1_05 spotkanie_strazakow1_06