YELRAM na Wielkie Otwarcie Klubu BARKA po remoncie!!!

W sobotę, 26 września, o godz. 20.00 w Klubie Muzycznym BARKA Piła ul. Wodna (rzeka Gwda) rozpocznie się Koncert zespołu YELRAM (Roots Rock Reggae) https://www.facebook.com/yelramreggaeband. Wstęp: 15 zł.

Po koncercie AFTERPARTY!!!
Muzę w stylu reggae, ska, dub zapodadzą:
SIEKIER
MR. JERZOZWIERZ
oraz na vocalu GLOBYMAN AKA GLOBUS !!!

Koncert w ramach kampanii MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI.

YELRAM:

„Czy jest bardziej pro-marley’owy zespół w Polsce niż ten, który ma nazwę będącą ananimem nazwiska króla reggae?” – Hej

YELRAM to doskonale znany braciom rasta i fanom muzyki reggae zespół, który pozytywne przesłanie tekstów prezentuje z rootsową muzyką reggae, okraszoną dubstepowym pulsem. Obecnie 11-osobowa grupa stworzona w 2006r. w Środzie Wlkp. zagrała blisko 300 koncertów na wielu polskich scenach i festiwalach – wielokrotnie na Przystanku Woodstock, Tranzit Festival (DE), Reggae Na Piaskach, Stolica Reggae Festival, Reggaenwalde i wielu innych.

Podczas prawie dekady istnienia formacja grała wspólne koncerty z takimi artystami jak Masajah, Ras Luta, Kamil Bednarek, Ares & The Tribe (PL/Grecja), Rise & Shine (Białoruś), Antaranga (Czechy), Village of Peace, Włochaty, Dubska, Ga-Ga Zielone Żabki, Miasto, Świadomość, Za Zu Zi, Ferendżi, Rogal Salut itd.

W 2010 r. wydali pierwsze demo „Roots Rock Reggae”. W 2013 r. na XIX Przystanku Woodstock odbyła się premiera debiutanckiego albumu „Reggae Power”. Na longplayu gościnnie wystąpili ShantiMan i Madhava (Radical News) oraz KillaBreakz. W plebiscycie magazynu Free Colours płyta znalazła się w pierwszej dziesiątce kategorii „Polski Debiut”, a Yelram uplasował się na 3. miejscu jako „Polska Nadzieja”. 2014 rok to premiera pierwszego teledysku – Cywilizacja Miłości.

Zimą odbędzie się premiera drugiej płyty długogrającej.

Skład zespołu:

RAGA – Vocal
Buźka – Bas
Zachary – Guitar
Pucio – Drums
Remix – Keys
Lesiu – Trumpet
John – Trombone
Blady – Percussions
ERSKY – DUBs
Natty i Anastasia – Backing Voice

Ważniejsze koncerty Yelram:

– XV-XIX Przystanek Woodstock w 2009, ’10, ’11, ’12 i ’13
– Reggae Na Piaskach 2013
– Reggaenwalde 2011, 2013
– Stolica Reggae Festival 2011
– Transit Festival 2015 w (Niemcy)
– Lew Fest 2014
– GroxTown Reggae Fest 2013
– Burning Sun 2015
– All Night Reggae Fest 2010
– Stodoła – Warszawa 2014

MC Globyman aka Globus:

Wielobarwna postać szeroko pojmowanej sceny polskiego reggae, bard Dubu jeden z protoplastów wokalnych rodzimego Raggamuffin. Globyman swoją podróż twórczą zaczynał w 1992 r. od współpracy z zespołem Jafia Namuel, w którym grał na waltorni. Kolejne lata poświęcił na działanie w pilskim Mantra Sound System oraz pionierskim projekcie dubowym OverDub. To wszystko miało miejsce w krajowej erze przed dancehallowej, która spowodowała prawdziwy wysyp nowych soundów oraz producentów jak Dreadsquad, u którego Globy zadebiutował jako nawijacz Raggamuffin, pojawiając się w kompozycjach: Murderer i Words of Creation. Lata dwutysięczne obfitowały w kooperację wokalisty z bardzo wieloma projektami od łódzkiego Raggattack poprzez Wszystkie Wschody Słońca, Like Orient Sound System, Inity Dub Mission, Jafia Namuel po Mad Crew i Breakbeat Propaganda. Swoje ciężkie kroki sceniczne Globyman stawiał często obok takich działaczy jak Zion Check, Joint Venture Sound System czy Kadubra Dunamite Sound. Po przerwie, która byłą spowodowana świadomym wycofaniem się z rynku na jakiś czas Globyman powrócił jako ekskluzywny uczestnik projektów Dubstepowych, D’N’B oraz eksperymentalnych, współpracując min z Grababub, Obora Rekords, Qledub i +Pituri. Z uwagi na specyficzne walory wokalne jest porównywany do Prince’a Far I a jego enigmatyczne teksty przywołują na myśl poetę Andy Fairley’a, który w latach 90’tych kooperował z legendarną wytwórnią On U Sound. Artyści, których min. supportował w przeszłości Globyman: Lee ,,Scratch” Perry, Mad Professor, Eek-A-Mouse, Dub Sindicate, Zion Train, Eka Mouse, Scuba, Scream, Erl 16, Molara, Gentleman i Daddy Freddy.

http://www.youtube.com/watch?v=sqGRdnTsUe0
http://www.youtube.com/watch?v=gBh43gcBREA

Joanna Naranowicz
(organizator koncertów i imprez muzycznych)

yelram_na_wielkie_otwarcie10

yelram_na_wielkie_otwarcie17 yelram_na_wielkie_otwarcie11 yelram_na_wielkie_otwarcie12 yelram_na_wielkie_otwarcie13 yelram_na_wielkie_otwarcie14 yelram_na_wielkie_otwarcie15 yelram_na_wielkie_otwarcie16

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *