Z angielskim za pan brat od najmłodszych lat

15 marca ponad 200 uczniów z blisko 30 szkół z Piły i okolic wzięło udział o IV Konkursie Recytatorskim Poezji Anglojęzycznej dla dzieciaków ze szkół podstawowych, pod honorowym patronatem Prezydenta Piły. Konkurs odbył się w Gimnazjum i Liceum Tow. Salezjańskiego w Pile. Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem i dlatego organizatorzy, nauczyciele Marta Książek-Róg i Tomasz Róg już myślą o poszerzeniu tego konkursu w przyszłym roku o nowa formułę.

– W naszym konkursie może wziąć udział każde dziecko, które uczyło się wiersza i zdecydowało się go wyrecytować przed jury. W ten sposób dzieci ćwiczą poprawność wymowy, intonację, płynność i co jest istotne, oswajają się z tremą. Myślę, że ten konkurs zaspokaja taką naturalną potrzebę dziecka do odgrywania ról. W tym roku zaobserwowałem, że uczniowie, którzy brali udział w tym konkursie, są obecnie uczniami naszej szkoły i chętnie włączyli się w pomoc w organizacji konkursu. Mogę zdradzić, że mamy kolejne pomysły. Na pewno musimy rozwinąć tą formułę na konkurs nie tylko recytacji, ale też czytania fragmentów prozy – mówi organizator Tomasz Róg, nauczyciel języka angielskiego w Gimnazjum i Liceum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile.

Jury, w którego skład weszli nauczyciele Gimnazjum i Liceum Towarzystwa Salezjańskiego poddało ocenie elementy kreujące ogólny odbiór prezentacji, tj. wybór i stopień trudności wiersza, wymowę oraz modulację głosu recytujących. Większość uczestników nie miała z tym problemów, ale jak sami mówili po występie, pojawiła się trema i nie zawsze do końca zaprezentowali to, czego się nauczyli.

Wyniki Konkursu:

Klasy  I – III
1) Julia Wesołowska ZS 3 Piła
2) Michalina Gray SP1 Złotów
3) Michalina Milczyńska SP 3 Złotów

Klasy  IV
1) Mikołaj Najdek SP4 Piła
2) Filip Górny SP 1 Chodzież
3) Hanna Karolczak , SP Śmiłowo

Klasy V
1) Aleksandra Dulat SP2 Złotów
2) Matylda Łuczon SP Krajenka
3) Maksym Cieślewicz Salezjańska SP Piła

Klasy VI
1) Zofia Drożdż SP12 Piła
2) Iga Długosz SP Trzcianka
3) Zuzanna Wylegała SP Czarnków

Sebastian Daukszewicz

z_angielskim_za_pan_brat01

z_angielskim_za_pan_brat02 z_angielskim_za_pan_brat03 z_angielskim_za_pan_brat04 z_angielskim_za_pan_brat05 z_angielskim_za_pan_brat06 z_angielskim_za_pan_brat07 z_angielskim_za_pan_brat08 z_angielskim_za_pan_brat09 z_angielskim_za_pan_brat10 z_angielskim_za_pan_brat11 z_angielskim_za_pan_brat12 z_angielskim_za_pan_brat13 z_angielskim_za_pan_brat14 z_angielskim_za_pan_brat15 z_angielskim_za_pan_brat16 z_angielskim_za_pan_brat17 z_angielskim_za_pan_brat18 z_angielskim_za_pan_brat19 z_angielskim_za_pan_brat20 z_angielskim_za_pan_brat21 z_angielskim_za_pan_brat22

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *