Z pamiętnika bilardzisty

Z_pamietnika_bilardzisty

20 września 2014 roku – Udało się. Zorganizowałem turniej bilardowy w 8 bil dla amatorów. Odbył się on w Pilskiej restauracji Hades, w ramach akcji Polskiego Związku Bilardowego „Bilard sportem wszystkich”. Gościem specjalnym był wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Europy, reprezentant na Mistrzostwach Świata Radosław Babica.

Na początku zagrał z Prezydentem Miasta Piły – Piotrem Głowskim i zapoznał uczestników z zasadami i techniką gry. Następnie zagrał kolejne 3 mecze z wylosowanymi trzema osobami. Po tych czterech pojedynkach przeszliśmy do rozgrywek turniejowych. Wzięło w nich udział 13 zawodników. Wśród nich pojawił się 17-latek, który okazał się bardzo dobrym graczem. Poległ dopiero w walce o 3 miejsce. Ponieważ spieszył się na koncert, oddał walkowera. Z tej nieoczekiwanej sytuacji uradował się Dariusz Heinzel.

FINAŁ

Do finału zakwalifikowali się Krzysztof Kałabun i Arkadiusz Wegner. Panowie spotkali się już wcześniej w walce o wejście do półfinału. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 2:1 dla pana Krzysztofa. Pan Arkadiusz miał jeszcze szansę powrócić, gdyż turniej odbywał się na zasadach podwójnej przegranej. Oznacza to, że można przegrać jeden raz a potem wygrać wszystkie pozostałe pojedynki i tym samym cały turniej. W przypadku pana Arkadiusza było bardzo blisko tego scenariusza. Po przegranej z panem Krzysztofem wygrał kolejne mecze i powrócił znów do półfinału. Pokonał w nim wspomnianego wcześniej najmłodszego uczestnika Krystiana Piekarskiego. Ponownie zmierzyć się musiał z panem Krzysztofem. W trakcie meczu finałowego walka była zażarta i przy stanie 2:1 dla pana Krzysztofa wydawało się, że będzie remis. Niestety wyższość swą pokazał pan Krzysztof wbijając ostatnią czarną poprzez zagranie na bandę. Tym samym wygrał cały turniej.

NAGRODY

Wszyscy biorący udział w turnieju otrzymali książkę z ćwiczeniami bilardowymi „Bilardowa akademia 1i2” z autografem Radosława Babicy oraz dyplom akcji „Bilard sportem wszystkich”. Dodatkowo na pierwszą trójkę czekało 10 godzin darmowej gry w restauracji Hades, smycze TVSPORTS.PL, plakat z autografem Mistrza, no i oczywiście puchary. Puchar za 2 i 3 miejsce ufundowała firma STUDIO K2. Zwycięzca otrzymał Puchar Prezydenta Miasta Piły oraz kij bilardowy.

Sebastian Przeniczka
izator