Z wizytą w pilskim oddziale DPD Polska

DPD Polska jest wiodącą firmą kurierską, która swoją działalność w Polsce rozpoczęła w 1991 roku. Centrum logistyczne przy ul. Młodych zostało otwarte w październiku 2021 roku i jest odpowiedzialne za obsługę kurierską Piły i okolic.

Prezydent Piotr Głowski miał przyjemność spotkać się z przedstawicielami centrum logistycznego DPD, Małgorzatą Maj PR Managerem DPD Polska oraz Dorotą Blajchert kierownikiem oddziału DPD w Pile. Nowoczesny obiekt składa się z części biurowej oraz magazynowej, o powierzchni około 2700 m2 z możliwością dalszej rozbudowy do nawet 3500 m2, co jest odpowiedzią na zwiększające się wolumeny jakie obsługuje oddział pilski.

DPD Polska to także uznany pracodawca. Firma otrzymała w tym roku wyróżnienie Poland’s Best Employers magazynu Forbes w kategorii transport i logistyka. Aktualnie centrum logistyczne w Pile zatrudnia ok. 30 pracowników magazynowych i 100 kurierów. Ponadto  firma prowadzi rekrutację na stanowisko kuriera, a we wrześniu planuje zwiększyć zatrudnienie o dodatkowe dwa etaty magazyniera.

Wizyta Prezydenta była okazją do rozmów na temat zrównoważonego rozwoju Firmy DPD, która jako partner programu OZN #Worldtodolist koncentruje się na trzech filarach – ludzie, planeta, społeczność.  Pragnąc zmierzyć się z kryzysem klimatycznym firma DPD wprowadza do swojej floty pojazdy dostawcze zeroemisyjne i niskoemisyjne, dokonuje  regularnych zakupów certyfikowanej zielonej energii, prowadzi nasadzenia roślin pochłaniających zanieczyszczenia, stawia ule oraz angażuje się w lokalne akcje społeczne.

Tekst i foto: UM Piły
Foto: DPD Polska

z_wizyta_w_dpd

z_wizyta_w_dpd_03 z_wizyta_w_dpd_02