Z wizytą w puckim hospicjum

Zarząd, członkowie i sympatycy Towarzystwa Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile odwiedzili Hospicjum pod wezwaniem świętego Ojca Pio w Pucku.

Wyjazd zorganizowany został z inicjatywy Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych EFFATA w Pile oraz Towarzystwa i uczestniczyły w nim osoby zaangażowane w promowanie idei budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w naszym mieście. Pilskich gości jak zawsze serdecznie przyjął Prezes Zarządu puckiego hospicjum Ks. dr Jan Kaczkowski.

Podczas wizyty Pilanie zwiedzili kompleks obiektów hospicyjnych i zapoznali się z jego działalnością, specyfiką funkcjonowania i codziennymi wyzwaniami, o których opowiedział Ks. dr Kaczkowski, który sam od kilku lat zmaga się z ciężką chorobą. Goście mieli okazję porozmawiać także z pracownikami hospicjum, zadawać pytania dotyczące pozyskiwania funduszy na budowę i działalność hospicjum, funkcjonalnych rozwiązań architektonicznych i sprzętowych, systemu pomocy i wsparcia pacjentów chorych przewlekle i terminalnie oraz ich rodzin.

Zarząd Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom i organizatorom wizyty oraz Ks. dr Janowi Kaczkowskiemu wraz z pracownikami puckiego hospicjum za Ich serdeczność, pełną zrozumienia współpracę, otwartość i życzliwość dla promowania idei budowy hospicjum stacjonarnego w Pile.

Anna Fons

z_wizyta_w_puckim_hospicjum10

z_wizyta_w_puckim_hospicjum18 z_wizyta_w_puckim_hospicjum11 z_wizyta_w_puckim_hospicjum12 z_wizyta_w_puckim_hospicjum13 z_wizyta_w_puckim_hospicjum14 z_wizyta_w_puckim_hospicjum15 z_wizyta_w_puckim_hospicjum16 z_wizyta_w_puckim_hospicjum17

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *