Z ziemniakiem w roli głównej

Ferdynandowo, mała wieś w gminie Łobżenica, była gospodarzem dziesiątej edycji „Pyrlandii”, integracyjnej imprezy, która każdego roku odbywa się w innym miejscu. Celem zabawy jest podtrzymanie tradycji spotykania się przy ogniskach, jesienne pieczenie ziemniaków, jak również sporządzanie najróżniejszych – bardzo tradycyjnych, ale i nowoczesnych – ziemniaczanych dań.

I w tym roku, tak samo jak dawniej, honory domu pełnili Królowa Pyra i Król Kartofel. Ich przemarsz zainaugurował zabawę, w trakcie której uczestnicy brali udział w sympatycznych konkurencjach i podziwiali kunszt lokalnych wykonawców. Oczywiście, nie zabrakło dobrego jedzenia, bo czy tego dnia mogło być inaczej?

Powiat Pilski reprezentował na wydarzeniu Stanisław Wełniak, wiceprzewodniczący rady. Obecność przedstawiciela powiatowych władz nie była przypadkowa: impreza w Ferdynandowie została bowiem dofinansowana przez Powiat. – To było wspaniałe wydarzenie, bardzo mi się podobało. Mieszkańcy małej wioski przygotowali wyjątkowe atrakcje. Wyśmienity poczęstunek, świetny program. Wielkie brawa za zorganizowanie tegorocznej „Pyrlandii!” – mówi przewodniczący Wełniak.

Warto nadmienić, że w tym roku Powiat wsparł również inne przedsięwzięcia w gminie Łobżenica: Piknik Country, Letni Koncert Disco Polo, Targ Twórców „Razem z nami” i pokaz historyczny. W zanadrzu jest jeszcze grudniowy Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na Szopkę Bożonarodzeniową, nad którym honorowy patronat objął Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

A.M.

z_ziemniakiem_w_roli0

z_ziemniakiem_w_roli5 z_ziemniakiem_w_roli1 z_ziemniakiem_w_roli2 z_ziemniakiem_w_roli3 z_ziemniakiem_w_roli4