Za dwa tygodnie III Krajowa Wystawa Miasto-Ogród

W dniach 18 i 19 kwietnia na pilskiej Wyspie odbędzie się III Krajowa Wystawa Miasto-Ogród, na której będzie można obejrzeć wystawę maszyn rolniczych, sprzętu ogrodniczego, a spośród bogatej oferty sadzonek, kwiatów, drzew i krzewów wybrać coś dla siebie. Na jedno z największych wydarzeń tego typu w Północnej Wielkopolsce zaprasza Urząd Miasta Piły oraz Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Rok temu można było zapoznać się z ofertą 120 wystawców.

AGROTARGI w Pile mają 23-letnią tradycję. W tym roku odbędą się w dniach 18-19 kwietnia po raz dwudziesty czwarty. Przez 22 lata były organizowane w siedzibie Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Starej Łubiance. Była to wystawa rolniczo-ogrodnicza. Od ubiegłego roku AGROTARGI są organizowane w Pile w centrum miasta w parku na wyspie. Jest to bardzo malownicze miejsce, które w ubiegłym roku przeszło gruntowny remont.

– Organizacyjnie jesteśmy przygotowani. Wpływają pierwsze zgłoszenia i możemy się spodziewać dobrej frekwencji wystawców, a także oglądających i kupujących mieszkańców naszego regionu. Zaczynamy od godziny 11:00 na Wyspie, gdzie oprócz wystawy będą imprezy towarzyszące. Warto również wziąć pod uwagę zmiany organizacyjne i zapoznać się z miejscami do zaparkowania. Mam nadzieję, że będzie to pierwsza udana impreza plenerowa o charakterze rodzinno- piknikowym w tym roku – mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta miasta Piły.

Już wiadomo, że parking przy budynku Invest –Park na ul. Dąbrowskiego będzie miejscem gdzie pojawią się wystawcy m.in. z ciężkim sprzętem rolniczym. Dodatkowo będzie można zaparkować na terenie szkoły Nafty. Nie będzie można wjechać w Al. Niepodległości od kierunku Hotelu Rodło (tam będzie można zaparkować też samochody) natomiast przeciwny kierunek będzie otwarty.

Zapraszamy również do namiotu WODR gdzie będzie można wysłuchać wykładów o dofinansowaniu w ramach programu P.R.O.W 2014-2020, programów rolnośrodowiskowych, a także wziąć udział w konkursach. Atrakcją będzie prezentacja zabytkowych ciągników.

Jak przystało na imprezę plenerową wystawie będą towarzyszyć występy zespołów ludowych i kapel. Na scenie zaprezentuje się m.in. Orkiestra Dęta z Ujścia, Chodzieży, Kapela No To Cyk, zespół Kasztelanki, Zespół Tańca Ludowego AWF z Poznania, Zespół Avans. Będzie wystawa rękodzieła ludowego, animacje dla najmłodszych i kuchnia regionalna.

(SE)

za_dwa_tyg_wystawa_miasto_ogrod10

za_dwa_tyg_wystawa_miasto_ogrod15 za_dwa_tyg_wystawa_miasto_ogrod11 za_dwa_tyg_wystawa_miasto_ogrod12 za_dwa_tyg_wystawa_miasto_ogrod13 za_dwa_tyg_wystawa_miasto_ogrod14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *