Za nami I Memoriał Włodzimierza Winklera

Zwycięstwem siatkarzy MKS MDK Warszawa zakończył się I Memoriał Włodzimierza Winklera, wieloletniego sędziego siatkarskiego, założyciela i działacza Jokera Piła, który odbył się w dniach od 19 do 21 września w Pile. Młodzi pilscy siatkarze, którzy grają ze sobą od początku września zajęli ostanie miejsce.

– Kiedy odeszła dwa lat temu bardzo zaangażowana w wielkopolską siatkówkę osoba, czyli Włodek Winkler, który bardzo kochał młodzież, wpadliśmy na pomysł, aby tutaj w Pile zorganizować turniej jego pamięci. Mam nadzieję, że idea ta będzie kontynuowana w kolejnych latach, ponieważ są podmioty, które chcą pomagać w organizacji tego turnieju. Do Piły zjechały zespoły, które są w czołówce rozgrywek o mistrzostwo Polski w różnej kategorii wiekowej – mówi prezes WZPS Damian Gapiński.

Dla Jerzego Jasińskigo, osoba Włodzimierza Winklera, który zmarł wieku 64 lat, to legenda nie tylko pilskiej siatkówki, ale również krajowej siatkówki.

– Nie bez kozery WZPS, ramię Polskiego Związku Piłki Siatkowej organizuje ten turniej. Zasługi Włodka w rozwój siatkówki w Polsce, siatkówki plażowej są duże. Przypomnę że pierwsze medale Joker zdobywał dla Polski na mistrzostwach Europy z roku na rok. W sumie 14 medali w ciągu 15 lat. Ten wynik mówi sam za siebie. Marzeniem Włodka było, aby nasi siatkarze grali w drugiej lidze. Mam nadzieje, że nowe pokolenie zrealizuje jego marzenie. To byłby najpiękniejszy pomnik zbudowany Włodkowi. Bez drugiej ligi podobne do osiągnięć, jakie miał Joker nie będą możliwe. Niestety Włodek Winkler był jedyny i będzie nam bardzo trudno znaleźć taką osobę, z taką charyzmą, z takim poświęceniem i z taką bezinteresownym zaangażowaniem w rozwój siatkówki – mówi Jerzy Jasiński, były prezes Klubu Joker Piła.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. MKS MDK Warszawa
2. KS CHEMIK Bydgoszcz
3. SMS MARATON Świnoujście
4. UKS TEMPO-25 Olsztyn
5. SMS JOKER Piła

(SE)

za_nami_memorial_winklera10

za_nami_memorial_winklera42 za_nami_memorial_winklera11 za_nami_memorial_winklera12 za_nami_memorial_winklera13 za_nami_memorial_winklera14 za_nami_memorial_winklera15 za_nami_memorial_winklera16 za_nami_memorial_winklera17 za_nami_memorial_winklera18 za_nami_memorial_winklera19 za_nami_memorial_winklera20 za_nami_memorial_winklera21 za_nami_memorial_winklera22 za_nami_memorial_winklera23 za_nami_memorial_winklera24 za_nami_memorial_winklera25 za_nami_memorial_winklera26 za_nami_memorial_winklera27 za_nami_memorial_winklera28 za_nami_memorial_winklera29 za_nami_memorial_winklera30 za_nami_memorial_winklera31 za_nami_memorial_winklera32 za_nami_memorial_winklera33 za_nami_memorial_winklera34 za_nami_memorial_winklera35 za_nami_memorial_winklera36 za_nami_memorial_winklera37 za_nami_memorial_winklera38 za_nami_memorial_winklera39 za_nami_memorial_winklera40 za_nami_memorial_winklera41