Za nami III Kongres Kobiet Północnej Wielkopolski

10 października budynek Inwest-Parku zdominowały uczestniczki III Kongresu Kobiet Północnej Wielkopolski, który odbył się pod patronatem Prof. Małgorzaty Fuszary – Sekretarz Stanu Pełnomocniczki Rządu do spraw Równego Traktowania.  W tym roku uczestniczki w swoich panelach poruszały takie tematy jak: Kobiety i stereotypy, nierówności, przemoc, Kobiety w służbach mundurowych- Stereotypy w podręcznikach szkolnych, Diagnoza w kierunku równościowej i antydyskryminacyjnej edukacji szkolnej. Były też imprezy towarzyszące: loterie, stoiska, warsztaty, występy artystyczne.
– Kongres Kobiet to inicjatywa ogólnopolska, która realizowana jest od siedmiu lat. My w naszym regionie podejmujemy już trzecią próbę zorganizowania kongresu, który jest inicjatywą non-profit. Jest to miejsce gdzie kobiety mogą przyjść i znaleźć coś dla siebie – zarówno od strony merytorycznej jak i kulturalnej, oświatowej. Na każdej płaszczyźnie można odnaleźć coś dla siebie – mówi jedna z organizatorek Iwona Kamińska – Lech – Podczas dzisiejszego spotkania skupiamy się na obszarach aktywności kobiet w trzech blokach tematycznych. Jak co roku wszystkie postulaty zbieramy, i wysyłamy do Kongresu Kobiet w Warszawie gdzie są opracowywane i później na ich podstawie są zgłaszane propozycje zmian do komisji parlamentarnej na różnych płaszczyznach działania. Przypomnę, że w tamtym roku były postulaty dotyczące m.in. większej ilości miejsc w żłobkach, przedszkolach, godzin ich otwarcia oraz zachęcaliśmy panie do aktywnej działalności w lokalnym samorządzie.

Kongresowi tradycyjnie towarzyszy zbiórka charytatywna dla Agatki Koc i Danusi Drygas. Impreza odbyła się pod patronatem Tętna Regionu.

Sebastian Daukszewicz

za_nami_kongres_kobiet00

za_nami_kongres_kobiet25 za_nami_kongres_kobiet01 za_nami_kongres_kobiet02 za_nami_kongres_kobiet03 za_nami_kongres_kobiet04 za_nami_kongres_kobiet05 za_nami_kongres_kobiet06 za_nami_kongres_kobiet07 za_nami_kongres_kobiet08 za_nami_kongres_kobiet09 za_nami_kongres_kobiet10 za_nami_kongres_kobiet11 za_nami_kongres_kobiet12 za_nami_kongres_kobiet13 za_nami_kongres_kobiet14 za_nami_kongres_kobiet15 za_nami_kongres_kobiet16 za_nami_kongres_kobiet17 za_nami_kongres_kobiet18 za_nami_kongres_kobiet19 za_nami_kongres_kobiet20 za_nami_kongres_kobiet21 za_nami_kongres_kobiet22 za_nami_kongres_kobiet23 za_nami_kongres_kobiet24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *