Za nami Smaki Regionu 20123  na pilskim targowisku

W sobotę 07.10.2023 roku, na targowisku miejskim przy ul. Rynkowej ponownie zagościły produkty regionalne. Na mieszkańców Piły i okolic, którzy tego dnia odwiedzili targowisko, czekały liczne degustacje, promocje czy konkursy.

 

Na dodatkowej powierzchni wystawienniczej dominowała zdrowa żywność z upraw organicznych. Można było kupić miody, sery czy wyroby wędliniarskie wykonywane według domowych receptur. Oczywiście nie  zabrakło chleba w różnych formach i smakach. Za najlepszy produkt regionalny uznano  „Kiełbasę salcesonową” z Tata Gra i Wędzi (receptura z 1768 roku). Na podium znalazły się również kabanosy z „Biosera” Sklep ze Zdrową Żywnością oraz wyroby czekoladowe ręcznie wyrabiane przez Panią Juliannę Janiak. Komisja konkursowa wyróżniła także wyroby piekarnicze firmy „Sendal”.

 

W tym roku „Smaki Regionu” splotły się z „Poezją na Targowisku w Pile”.  Dla ducha były występy młodzieży z Centrum Kształcenia „Nauka” i prezentacja poezji o smakach jesieni a dla ciała gorąca „Zupa królewska” ugotowana przez Pilski Bank Żywności oraz kawa, herbata i pyszne ciasteczka od Spółki Tarpil.

 

Już za tydzień, to jest 14.10.2023 roku, Smaki Regionu zawitają na targowisku przy ul. Witos/Ludowa. Przy okazji odbędzie się także Kiermasz Rzemiosła i Rękodzieła. Serdecznie zapraszamy.

 

Tekst i foto Tarpil – targowiska miejskie

Foto: Sebastian Daukszewicz  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *