Za nami Turniej „Mały Przedsiębiorca”

Tegoroczna, druga edycja Turnieju „Mały Przedsiębiorca” powstała we współpracy Publicznego Przedszkola Nr 5 im. Niezapominajki w Pile oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile. W tym roku wydarzenie miało charakter wirtualny i zostało zorganizowane w czasie obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Do wydarzenia przystąpiło 5 przedszkoli z terenu miasta Piły: Przedszkola Publiczne Nr: 4,5,6,14 oraz 18. Spotkanie składało się z 3 etapów:

I etap wymagał od przedstawicieli przedszkoli obejrzenia przygotowanej przez doradców zawodowych CWRKDiZ w Pile pogadanki, poświęconej zagadnieniom ekonomii i oszczędzania. Wydarzenie odbyło się za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Podczas spotkania on-line doradca zawodowy CWRKDiZ w Pile, prowadzący zajęcia metodą udostępnienia ekranu, zaprezentował warsztat. W wydarzeniu brały udział całe grupy przedszkolne, zgłoszone do turnieju.

II etap odbył się w formie quizu jednokrotnego wyboru. Pytania nawiązywały do pierwszego etapu zajęć. Ten etap turnieju, podobnie jak pierwszy, odbył się on-line na platformie ClickMeeting.

III etap polegał na wykonaniu pracy plastycznej „Mały Przedsiębiorca uczy się oszczędzać”. W tym etapie zadaniem uczestników było wykonanie plakatu promującego oszczędzanie. Plakat wykonywała para przedszkolaków, reprezentujących swoje przedszkole. Wszystkie prace plastyczne zostały zamieszczone w galerii prac dzieci w Publicznym Przedszkolu Nr 5 w Pile im. Niezapominajki.

Wszystkie zadania były dostosowane do wieku dzieci i przyczyniły się do upowszechniania edukacji ekonomiczno-finansowej wśród dzieci, rozbudzania postawy przedsiębiorczej, przybliżenia zagadnień ze świata zawodów oraz pracy, kształtowania nawyku racjonalnego gospodarowania finansami, rozwijania umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci, integracji placówek przedszkolnych i promocji w środowisku lokalnym.

Zaangażowanie przedszkolaków bardzo nas zachwyciło. Dzieci zaskoczyły nas swoją pomysłowością. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody i dyplomy. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w niekonwencjonalnej wersji online naszego turnieju. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji.

M.B.

za_nami_turniej1_01

za_nami_turniej1_08 za_nami_turniej1_02 za_nami_turniej1_03 za_nami_turniej1_04 za_nami_turniej1_05 za_nami_turniej1_06 za_nami_turniej1_07