Zaawansowane prace drogowe. Marszałek o inwestycjach w Ujściu i Wyrzysku

Inwestycje wojewódzkie na terenie powiatu pilskiego były głównym tematem konferencji, która odbyła się w piątek w Ujściu. W briefingu na terenie realizowanej inwestycji uczestniczyły osoby, które pilotowały od początku realizację drogi Ujście-Czarnków na odcinku Jabłonowo-Ujście: wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, Poseł Krzysztof Paszyk, wicestarosta pilski Stefan Piechocki oraz radny sejmiku województwa Jerzy Kado.

– To jest ważny ciąg komunikacyjny. Tu zawsze były kłopoty z przejściami na drugą stronę i z odprowadzeniem wód. Stąd, ta inwestycja jest dość trudna od strony inżynierskiej – mówił wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak. Ma ona swoją historię. Zabiegi o to żeby się rozpoczęła trwały już od kilku lat.

Podczas konferencji poseł Krzysztof Paszyk zaznaczał, że konieczne jest aby w samorządzie znaleźli się ludzie, którzy nie tylko przed wyborami mówią o filozofii zrównoważonego rozwoju, a więc rozproszenia inwestycji równomiernie między centrami aglomeracji, ale Ci, którzy czynnie działają na rzecz realizacji prac. Przykładem tego działania w ocenie posła Paszyka jest właśnie droga Ujście – Jabłonowo.

Wicestarosta z kolei zaznaczał, że inwestycja, której poszczególne etapy są w zaawansowanym stadium zostaną skończone jak najszybciej. – Gros prac ziemnych będzie wykonanych na zimę. Odcinek poza miastem jest już udrożniony, bo mamy tam masę asfaltową i możemy spokojnie przejechać. Miesiąc temu mieliśmy w tamtym miejscu cztery sygnalizacje świetlne między Ujściem a Jabłonowem – mówił wicestarosta pilski Stefan Piechocki.

Wizyta marszałka w regionie pilskim była także okazją do odwiedzenia inwestycji w Wyrzysku, gdzie realizowana jest rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 194. Na spotkaniu, w którym uczestniczył radny Jan Pikulik rozmawiano także o trwających pracach w centrum Wyrzyska. Podczas przejazdu wicestarosta wskazał również inwestycje zrealizowane przez władze powiatu pilskiego.

(psl)

zaawansowane_prace_drogowe00

zaawansowane_prace_drogowe03 zaawansowane_prace_drogowe01 zaawansowane_prace_drogowe02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *