Zabytkowe auta polskiej motoryzacji

Cuda polskiej motoryzacji z czasu PRL-u można było zobaczyć 2 kwietnia na Placu Zwycięstwa w Pile. Publiczność mogła zobaczyć m.in. takie eksponaty jak motocykl Junak, Syrenę 102, skuter Osa, Warszawę 223, ciągnik Ursus, motorower Komar i wiele innych eksponatów ze zbiorów Magazynu Wystawowego Polskiej Motoryzacji w Kąkolewicach. Miłośnicy dwóch kółek mogli także podziwiać  motocykle Klubu Turystyki Motocyklowej HUSARIA. Sobotnia wystawa promowała rozpoczynający się IV Wielkopolski Festiwal Kultur i Podróży.

– W naszym magazynie wystawowym w Kąkolewicach mamy ponad 74 pojazdy, od pojazdów gąsienicowych, poprzez stare wersje ciągników, do pojazdów straży pożarnej. Do Piły przywieźliśmy część naszych zbiorów. W doborze kierowaliśmy się, aby to nie było ciężkie zbiory, można było przewieźć za jednym razem ich jak najwięcej.  Dzisiejszą wystawą chcemy zachęcić wszystkich do odwiedzenia naszego magazynu, za darmo, codziennie – mówi Wojciech Burzyński, opiekun zbiorów. – Wszystkie nasze  perełki są na chodzie, ale nie chcemy z nimi już wyjeżdżać poza nasz magazyn, bo łatwo je uszkodzić. Starsi ludzie jak przychodzą o nic nie pytają. Zauważam jednak, że łezka się pojawia, bo te auta, motocykle przypominają ich lata młodości.  

Wystawie towarzyszył pokaz udzielania pierwszej pomocy przygotowany przez Studenckie Koło Naukowe Ratownictwa Medycznego ESCULAP PWSZ w Pile.

Sebastian Daukszewicz

zabytkowe_auta00

zabytkowe_auta30 zabytkowe_auta01 zabytkowe_auta02 zabytkowe_auta03 zabytkowe_auta04 zabytkowe_auta05 zabytkowe_auta06 zabytkowe_auta07 zabytkowe_auta08 zabytkowe_auta09 zabytkowe_auta10 zabytkowe_auta11 zabytkowe_auta12 zabytkowe_auta13 zabytkowe_auta14 zabytkowe_auta15 zabytkowe_auta16 zabytkowe_auta17 zabytkowe_auta18 zabytkowe_auta19 zabytkowe_auta20 zabytkowe_auta21 zabytkowe_auta22 zabytkowe_auta23 zabytkowe_auta24 zabytkowe_auta25 zabytkowe_auta26 zabytkowe_auta27 zabytkowe_auta28 zabytkowe_auta29

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *