Zajęcia w Centrum Aktywności Seniora w Chodzieży

W Centrum Aktywności Seniora w Chodzieży w dniu 28 marca 2017 zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne przeprowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, tj. mł. bryg. Leszka Naranowicza oraz mł. asp. Jakuba Nowaka.

Spotkanie odbyło się w ramach kampaniami społecznych: „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”, „ZGAŚ RYZYKO” oraz „BEZPIECZNE ŻYCIE SENIORA”. Tematy związane były z zagrożeniami występującymi w miejscach zamieszkania, w tym zagrożenie jakie ze sobą niesie tlenek węgla i sposoby zabezpieczania się przed „czadem”. Funkcjonariusze omówili ponadto seniorom profilaktykę przeciwdziałania zagrożeniom oraz zasady ewakuacji z budynku.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, apeluje o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa pożarowego oraz przypomina o zakazie składowania materiałów palnych na drogach komunikacji ogólnej służących ewakuacji lub umieszczaniu przedmiotów na tych drogach w sposób zmniejszający ich szerokość albo wysokość poniżej wymaganych wartości.

Szczegółowe porady dotyczące bezpiecznego zachowywania się przy występujących zagrożeniach można uzyskać na stronie internetowej komendy http://www.chodziez.psp.wlkp.pl/ zakładce „PORADY”.

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz
Zdjęcia: nr 1 i 4 Agnieszka Olszewska (Kierownik Centrum Aktywności Seniora), nr 2 i 3 mł. asp. Jakub Nowak

zajecia_w_centrum_aktywnosci_seniora00

zajecia_w_centrum_aktywnosci_seniora03 zajecia_w_centrum_aktywnosci_seniora01 zajecia_w_centrum_aktywnosci_seniora02