Zajęcia z leśnikami w Muzeum Okręgowym w Pile

Muzeum w Pile ma już za sobą otwarcie nowej wystawy czasowej na temat myślistwa. Teraz przyszedł czas na ofertę ubogacającą zwykłe zwiedzanie wystawy. Dla grup szkolnych i przedszkolnych przygotowano zajęcia w oparciu o wystawę. Będzie nietypowo – bowiem zajęcia te tym razem poprowadzą pracownicy Nadleśnictwa Zdrojowa Góra oraz Nadleśnictwa Sarbia.

Myślistwo kojarzy się ze środowiskiem lasu. A las kojarzy się z drzewami i zwierzętami. Wokół takich tematów krążyć będą myśli przewodnie proponowanych lekcji. Chętni na lekcje dowiedzą się m.in. o tym kogo można spotkać w lesie, jak wytropić zwierzęta, co można wykonać z drewna i poroża zwierzęcego, czym różnią się rogi od poroża oraz jakie są tradycje myśliwskie. Uczestnicy będą mieli również okazję posłuchać sygnałów myśliwskich wygrywanych na trąbkach podczas polowań. Będzie to swoista lekcja biologii w murach Muzeum.

A oto wykaz tematów i terminów poszczególnych zajęć:

1.    Kogo w lesie spotkać można? (8 i 9 listopad)

2.    Na leśnym szlaku (15 i 17 listopad)

3.    Od żołędzia do szafy (22 i 23 listopad)

4.    Kto nosi poroże, a kto rogi (29 i 30 listopad)

5.    O tradycjach myśliwskich słów kilka… (10, 16 i 24 listopad oraz 1 grudzień)

Więcej szczegółów na stronie internetowej Muzeum: www.muzeum.pila.pl. Zapisy pod numerem telefonu: 67 211 07 89 lub 67 211 07 92.
Zapraszamy!

Maria Kuchta
Muzeum Okręgowe w Pile
ul. Browarna 7

zajecia_z_lesnikami01

zajecia_z_lesnikami02