Zakończenie roku szkolnego ze stypendiami Starosty Pilskiego

Rok szkolny 2023/2024 dobiegł końca. Wakacje rozpoczyna 6 053 uczniów szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski.

Już wcześniej, bo 26 kwietnia 2023 r., naukę ukończyło łącznie 821 uczniów klas maturalnych. Teraz dołącza do nich kolejnych 5232 uczniów. 20 czerwca, w Centrum Iskra, odbyło się uroczyste, powiatowe zakończenie roku szkolnego, podczas którego starosta pilski Rafał Zdzierela, wręczył stypendia naukowe, sportowe i artystyczne. Otrzymało je 56 uczniów.

– Za Wami wiele miesięcy nauki, wyzwań i starań. Chciałbym Wam wszystkim pogratulować ciężkiej pracy i osiągniętych sukcesów. Jestem dumny z Waszych dokonań i wiem, że macie przed sobą wiele możliwości, aby rozwijać swoje talenty i realizować swoje marzenia – powiedział Rafał Zdzierela, starosta pilski. – Dzisiaj natomiast wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty życzę słonecznych i bezpiecznych wakacji. Niech ten czas będzie pełen radości, odpoczynku i nowych sił do dalszej pracy i nauki.

Starosta Pilski przyznał 23 stypendia naukowe, 21 stypendia sportowe i 12 stypendiów artystycznych. W kwietniu Starosta przyznał też 22 stypendia maturzystom kończącym szkołę.

 

Lista uczniów, który otrzymali 20 czerwca stypendia Starosty Pilskiego

 

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile:

 

1. Zuzanna Kassner –  finalistka Konkursu Explory 2024, I miejsce w Olimpiadzie Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski, stypendystka konkursu Ala  Wondera, wyróżniające wyniki w nauce średnia ocen 5,86, zachowanie wzorowe,

 

2. Michalina Konieczna – reprezentowała szkołę i Powiat biorąc udział w konkursach, min: drużynowo II miejsce w Wielkopolskiej Superlidze Liceów w chemii;  wyróżniające wyniki w nauce średnia ocen 5,38, zachowanie wzorowe,

 

3. Kamil Kuczyński – laureat VII Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH, wyróżnienie w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”, wyróżniające wyniki w nauce średnia ocen 5,54, zachowanie wzorowe,

 

4. Maja Maruszczak – reprezentowała szkołę i Powiat biorąc udział w konkursach, min: drużynowo II miejsce w Wielkopolskiej Superlidze Liceów w chemii, wyróżniające wyniki w nauce średnia ocen 5,91, zachowanie wzorowe,

 

5. Maja Wygrzywalska – reprezentowała szkołę i  Powiat w  konkursach, wyróżniające wyniki w nauce średnia ocen 5,00, zachowanie wzorowe,

 

6. Szymon Adamski – reprezentował szkołę i Powiat biorąc udział w konkursach, min: II miejsce w grupie czwartej kontrabasów w X Ogólnopolskim Konkursie  Wiolonczelowo-Kontrabasowym,

 

7. Marika Pytlarz – reprezentowała szkołę i Powiat biorąc udział w konkursach, min: I miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Wandy Dobaczewskiej, II miejsce w IX Wojewódzkim Konkursie Literackim „Manufaktura Słowa”

 

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile:

 

8. Aleksandra Bystrzycka – finalistka XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej, finalistka X Olimpiady Zwolnieni z Teorii- zespołowe  tworzenie projektów  społecznych,

 

9. Igor Gurda – laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z chemii, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Alchemik,

 

10. Julia Thomas – laureatka X Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach, finalistka X Olimpiady Zwolnieni z Teorii- zespołowe  tworzenie projektów społecznych,

 

11. Zuzanna Michalska – reprezentowała szkołę i Powiat biorąc udział w zawodach, min: II miejsce w Regatach Otwarcia Sezonu w ramach rywalizacji o Puchar Polski klasy Europa, I miejsce w zawodach pn: „Regaty Warty Poznania” w ramach rywalizacji o Puchar Polski, powołana do Kadry Narodowej juniorów do Mistrzostw Europy

 

12. Iga Smoleń – reprezentowała szkołę i Powiat biorąc udział w zawodach, min: I miejsce w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski w pchnięciu kulą, I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski – rzut oszczepem, zawodniczka Kadry Narodowej,

 

13. Agata Kulesza – Finalistka IV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Rozrywkowej „Your Song”, II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Kropka”- online, II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej – Online, wyróżnienia w: Ogólnopolskim Konkursie piosenki Online oraz Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Magiczne Melodie”,

 

14. Teresa Lubina – reprezentowała szkołę i Powiat biorąc udział w konkursach, min: III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Chopin w roli głównej”.

 

Zespół Szkół Budowlanych w Pile:

 

15. Antonina Strzelecka – wyróżniające wyniki w nauce, czynny wolontariusz – udzielała się w wielu akcjach charytatywnych, średnia ocen 5,62, zachowanie wzorowe,

 

16. Zuzanna Weinstok –  III miejsce w Eliminacjach Okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych,  III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Online „Od serca”, wyróżniające wyniki w nauce, średnia ocen 5,25, zachowanie wzorowe,

 

17. Jonasz Piotrowski – reprezentował szkołę i Powiat biorąc udział w zawodach, min: I miejsce w X Mistrzostwach MMA Polski w kategorii PK/U18/77; II miejsce w kategorii junior w XIV Mistrzostwach Polski No Gi Jiu Jitsu 2024; II miejsce w XIII Pucharze Polski No Gi Jiu Jitsu,

 

18. Radosław Rajczakowski – reprezentował szkołę i Powiat biorąc udział w zawodach, min: III miejsce w międzynarodowych zawodach sportowych MMA w kategorii do 84 kg na Europen Championship of Amateur MMA Bw Bełchatowie.

 

Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile:

 

19. Marta Kaczmarek – reprezentowała szkołę i Powiat biorąc udział w konkursach min: drużynowo II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Fundacji Nagrody Młodzieży za pracę Media Społecznościowe w Naszym Życiu,

 

20. Jan Kieruj – reprezentował szkołę i Powiat biorąc udział w konkursach, min: drużynowo II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Fundacji Nagrody Młodzieży za pracę Media Społecznościowe w Naszym Życiu,

 

21. Konrad Kozieł – reprezentował szkołę i Powiat biorąc udział w konkursach, min: drużynowo II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Fundacji Nagrody Młodzieży za pracę Media Społecznościowe w Naszym Życiu,

 

22. Hanna Ogrodowska – reprezentowała szkołę i Powiat biorąc udział w zawodach, min: BOKS – II miejsce w Międzynarodowym Turnieju w Boksie – Kołbaskowo 2023, Brązowy Medal Mistrzostw Polski LOW Kick maj 2024, I miejsce w Pucharze DFN Kickboxing (turniej ogólnopolski), I miejsce w Pucharze DFN  w  kategorii kick light (turniej ogólnopolski), DFN-Dragon Fight Night.

 

Zespół Szkół w Łobżenicy:

 

23. Kamil Olszewski – wyróżniające wyniki w nauce, reprezentował szkołę i  Powiat w  konkursach, średnia ocen 5,21, zachowanie wzorowe,

 

24. Katarzyna Olszewska – wyróżniające wyniki w nauce, reprezentowała szkołę i Powiat w konkursach, średnia ocen 5,50, zachowanie wzorowe,

 

25. Agata Sik – wyróżniające wyniki w nauce, reprezentowała szkołę i Powiat w  konkursach, średnia ocen 5,30, zachowanie wzorowe.

 

Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile:

 

26. Larisa Grams – reprezentowała szkołę i Powiat biorąc udział w konkursach min: III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki ONLINE, wyróżnienie w IX Ogólnopolskim konkursie Piosenki Filmowej o Złoty Laur, wyróżnienie w IX Ogólnopolskim Konkursie kolęd i Pastorałek o Złotą Nutkę,

 

27. Magdalena Sobotka – reprezentowała szkołę i Powiat biorąc udział w zawodach, min:  III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki ONLINE” Śpiewaj razem z nami”, II miejsce w II Pomorskim Konkursie Piosenki Żeglarskiej, Wyróżnienie w Ogólnopolskim Wakacyjnym konkursie Piosenki, Wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ONLINE.

 

Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile:

 

28. Maciej Rawicki – finalista Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Euklides, wyróżniające wyniki w nauce, średnia ocen 5,23, zachowanie wzorowe,

 

29. Bartłomiej Suszek – finalista Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Euklides, wyróżniające wyniki w nauce, średnia ocen 5,05, zachowanie wzorowe,

 

30. Karol Sikora – wyróżniające wyniki w nauce, reprezentował szkołę i  Powiat w  konkursach, średnia ocen 5,05 zachowanie wzorowe,

 

31. Michał Pietrzyk – reprezentował szkołę i Powiat biorąc udział w zawodach, min: I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Gołańczy w podnoszeniu ciężarów do lat 20,  V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów wyróżniające wyniki w nauce, średnia ocen 5,43, zachowanie wzorowe,

 

32. Eryk Szostak – reprezentował szkołę i Powiat biorąc udział w zawodach, min: (drużynowo) I miejsce w III Lidze Mężczyzn w koszykówce, członek drużyny KS Basket Piła,

 

33. Mateusz Świderski – reprezentował szkołę i Powiat biorąc udział w zawodach, min:  (drużynowo) II miejsce w Międzynarodowym turnieju Euro Sweet Cup, powołany do Reprezentacji Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą Typu I czyli  Słodka Polska w piłce nożnej,

 

34. Amelia Grabowska – reprezentowała szkołę i  Powiat w  konkursach, II miejsce w wojewódzkim konkursie fotograficznym Migawa 2024,

 

35. Kinga Pływaczyk – reprezentowała szkołę i  Powiat w  konkursach, III miejsce w wojewódzkim konkursie fotograficznym Migawa 2024.

 

Zespół Szkół Technicznych w Pile:

 

36. Jakub Lenkiewicz – reprezentował szkołę i Powiat biorąc udział w zawodach, min: II miejsce w biegu na 300 m Mistrzostw Wielkopolski LZS w ramach Memoriału B. Kobielskiego w lekkiej atletyce,

 

37. Jakub Kulpa – reprezentował szkołę i Powiat biorąc udział w zawodach, min: Zawodnik klubu PLKS Gwda Piła, 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski – bieg 2000m, 2 miejsce  Mistrzostwa Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej – bieg 1500 m,

 

38. Aleksander Sporysz – reprezentował szkołę i Powiat biorąc udział w zawodach, min: I miejsce w pływaniu stylem klasycznym, II miejsce w pływaniu stylem dowolnym w Mistrzostwach Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej w Pływaniu.

 

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile:

 

39. Nikodem Chrostek – reprezentował szkołę i Powiat biorąc udział w zawodach, min: (drużynowo) II miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów, II miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów Młodszych, najlepszy rozgrywający w finale Mistrzostw Wielkopolski Juniorów młodszych, wyróżniające wyniki w nauce, średnia ocen 5,47,

 

40. Agata Krauz – reprezentowała szkołę i Powiat biorąc udział w zawodach, min: (drużynowe) I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Juniorek w Szamotułach,  Mistrz Wielkopolski 3 Ligi Kobiet,

 

41. Maja Michalska – reprezentował szkołę i Powiat biorąc udział w zawodach, min: (drużynowe) III miejsce w Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży szkolnej w koszykówce dziewcząt.

 

Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego TALENT w Pile:

 

42. Antonina Hader – reprezentowała szkołę i Powiat biorąc udział w zawodach, min: I miejsce Mistrzostwa Wielkopolski Kadetek w boksie, V miejsce Mistrzostw Świata kadetek w boksie,

 

43. Jakub Rembarz – reprezentowała szkołę i Powiat biorąc udział w zawodach, min: I miejsce Mistrzostwa Wielkopolski Kadetek w boksie,

 

44. Jan Wyroślak – reprezentował szkołę i Powiat biorąc udział w zawodach, min: III miejsce w Mistrzostwach Polski MMA 03.2024 Puławy, I miejsce w XIII Pucharze Polski No Gi JIU JITSU 09.2023 Luboń.

 

II Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile:

 

45. Pola Dąbrowska – finalistka wyróżniona XLVIII Olimpiady Artystycznej w sekcji historii sztuki,

 

46. Oliwia Różycka – laureatka XLVIII Olimpiady Artystycznej w sekcji historii sztuki,

 

47. Wiktoria Tłuczek – finalistka wyróżniona XLVIII Olimpiady Artystycznej w sekcji historii sztuki.

 

Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Pile:

 

48. Mikołaj Hinca – wyróżniające wyniki w nauce, reprezentował szkołę i  Powiat w  konkursach, średnia ocen 5,54, zachowanie wzorowe,

 

49. Kamil Żak – reprezentował szkołę i Powiat biorąc udział w konkursach, min: I miejsce w etapie Diecezjalnym, finalista XXVIII Ogólnopolskiego  Konkursu Wiedzy Biblijnej, wyróżniające wyniki w nauce, średnia ocen 5,93, zachowanie wzorowe,

 

50. Lena Perzyńska – reprezentowała szkołę i Powiat biorąc udział w konkursach, min: I miejsce w XVIII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej, średnia ocen 5,62, zachowanie wzorowe,

 

51. Weronika Ryczek – finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Wolna Elekcja 2023”, średnia ocen 4,93, zachowanie wzorowe,

 

52. Jan Gański – reprezentował szkołę i Powiat biorąc udział w zawodach, min: I miejsce skok wzwyż  Mistrzostwa Wielkopolski U18 w Poznaniu, I miejsce w skoku wzwyż na Mistrzostwach Wielkopolski LZS , I miejsce w skoku wzwyż Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS, I miejsce skok wzwyż Halowe Mistrzostwa Wielkopolski,

 

53. Marta Hinca – reprezentowała szkołę i Powiat biorąc udział w zawodach, min:  (drużynowo) I miejsce w kategorii Strett Dance Formacja powyżej 15 lat, III miejsce formacje Master 15-19 lat,

 

54. Ernest Hołub – reprezentował szkołę i Powiat biorąc udział w zawodach, min: III miejsce XIII puchar Polski No GI w JIU JITSU, I miejsce w kategorii gi, adult, biały Spring Open Gi&No gi Jiu Jitsu Ogólnopolski,

 

55. Dawid Warszawski – reprezentował szkołę i Powiat biorąc udział w zawodach, min: III miejsce w Mistrzostwach Polski w Duathlonie 2024 Rumia, Cykl wyścigów przełajowych Protour Cyclocross Cup Wałcz I miejsce, Pyrzyce II miejsce, Starogard III miejsce, Goleniów II miejsce,

 

56. Milena Dawidziuk – reprezentowała szkołę i Powiat biorąc udział w konkursach, min: III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Literackim „Młodzież pisze wiersze”, Laureatka X Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego, Wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim w Stylu Norwidowskim, II wyróżnienie w XVII Ogólnopolski Konkursie Poetyckim im. F. Raka.

 

Osobne gratulacje i nagrodę Starosty odebrał Maciej Wierzbowski, uczeń Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile, który brał udział w tragicznym wypadku kolejowym przy ul. Wawelskiej, a którego odwaga i determinacja zasługują na uznanie społeczne. Czynności, które wykonał nie tylko pomogły poszkodowanym, ale również pokazały, że młodzi ludzie potrafią działać sprawnie i skutecznie w przypadku kryzysowych sytuacji.

www.powiat.pila.pl