Zamiast żużlowców pojawili się kolarze przełajowi

16 lutego 2019 roku na pilskim stadionie żużlowym zamiast żużlowców pojawili się kolarze. A to za sprawą Mistrzostw Piły w kolarstwie przełajowym. Podczas sobotniej imprezy na starce stanęło 81 zawodników z tego 55 dzieci, młodzieży szkół i 26 zawodników dorosłych, którzy rywalizowali w różnych kategoriach. Impreza była doskonałą okazją nie tylko do sportowej rywalizacji, ale również na sportowo uczcić powrót Piły do Macierzy.

Pierwsze starty dla dzieci z klas 1-6 Szkół Podstawowych odbyły się na skróconej trasie. Mieli do pokonania kilka rund po torze żużlowym i przy nim. Rywalizacja przyniosła mnóstwo emocji szczególnie wśród rodziców dzieci. Doping z ich strony był największy.

W kategorii dzieci do 3 klasy SP najszybciej pokonał dystans Wojciech Cierpicki, który wyprzedził Stanisława Moszczeńskiego z pilskiej 5. Trzecie miejsce wywalczył Jakub Lisiecki z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Pile, który systematyczną jazdą wywalczył sobie tą mocną pozycję.

W kategorii dzieci od 4 do 6 klasy koszulka Mistrza Piły pojechała w zielonogórskie, a zdobył ją Dawid Rądkiewicz z UKS Koźminianka Koźminek. Tuż za nim przyjechali Karol Grządziel z Kalisza Pomorskiego i Bartosz Sturmowski z LKS Drogowiec Złotów.

Wśród dziewczynek bezkonkurencyjna była Nadia Macios z LKS Drogowiec Złotów, wygrała ona z Tosią Ambożuk i Wiktorią Bazylii z Salezjańskiej Podstawówki.

Kolejna kategoria to młodzież z 7 i 8 klasy SP i ostatnie klasy gasnącego już gimnazjum. Oni mieli już do pokonania pełną rundę, która była bogata w podbiegi po schodach, strome zjazdy i szybkie odcinki po szosie. Tutaj mądrze pojechał Maksymilian Brożyna z Debrzna, który, na co dzień jeździ w barwach LKS Drogowiec Złotów. Dało mu to zwycięstwo i sprawił sobie piękny prezent urodzinowy na 16 urodziny. Wyprzedził on rodowitych pilan z UKS Sportowiec Mateusza Piechockiego i Kacpra Pecynę. Tych dwóch startowało na rowerach górskich, które jednak okazały się wolniejsze od roweru przełajowego.

W tym samym wyścigu, w którym wygrał jubilat startowali uczniowie ze szkół średnich i kobiety open. Zwyciężył pilanin Miłosz Zwierski z UKS Sportowiec, drugi był Miłosz Wojciechowski a trzeci Bartosz Gryka z Motylewa. Natomiast wśród dam mistrzowską koszulkę ubrała Dominika Bykowska z UKS Mróz Jedynka Kórnik, a drugie miejsce pojechało z Darią Szebeko do ALKS STAL Grudziądz. Trzecią pozycję wywalczyła Justyna Wróblewska z Bydgoszczy jeżdżąca w AMSports MTB Team.

Najciekawsza walka była pomiędzy zawodnikami startującymi w finałowym wyścigu. Były to kategorie panów dwudziestolatków, trzydziestolatków, czterdziestolatków i pięćdziesięciolatków. Od samego startu pojechał mocno aż do mety Borys Góral z Piły, który w tym roku jeździ w Thula Team. Tuż za nim przez 3 okrążenia jechał organizator pilskich mistrzostw ks. Bartłomiej Przybylski – salezjanin i katecheta w Salezjańskiej Szkole Podstawowej. Tempo jednak było za mocne i odczuł to już na 4 z 7 rund. Spadł w rezultacie na 5 miejsce w open. W początkowej fazie wyścigu dobrze, bo swoim tempem jechali Miłosz Czechowicz trener UKS Sportowiec Piła oraz pilanin Piotr Nowacki z Kolarz.pl, który borykał się z problemami technicznymi swojego roweru i był zmuszony do zmiany roweru i przez to nie nawiązał walki z czołówką wyścigu. W rezultacie zajął 2 miejsce w kategorii M40. Natomiast trener UKS-u Sportowiec został jedynie wyprzedzony przez rozpędzającego się z okrążenia na okrążenie zawodnika z Kościerzyny Jacka Rogowskiego, który w tym roku jest brązowym medalistą Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym w kat. M40. Dobrą jazdę zanotował Krzysztof Ambrożuk z Orca Precision Parts, który z końca czołówki poprzez równą jazdę, wywalczył tytuł Mistrza Piły w kat. M30. Trzeci w tej kategorii był cierpliwie jeżdżący Tomasz Chadryś w Piły jeżdżący w Kolarz.pl. Również trzecie miejsce, ale w kat. M40 i to w podobny sposób zdobył Jacek Torzewski z AMSports Bydgoszcz MTB Team.

Tutaj trzeba odnotować bardzo mocny start zawodnika z Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link Team Pawła Górniaka, którego kondycja bywała lepsza, ale tego dnia wystarczyła na 1 okrążenie z czołówką wyścigu.

Wśród seniorów wyścigu koszulkę ubierał na podium pilanin Piotr Kosmala z KaleleonTeam, który wyprzedził Andrzeja Rapke z ZASAPANI – HYDRO Trzcianki.

Widać było i słychać też, że zawody na pilskim stadionie żużlowym, organizowane przez Salezjanina ks. Bartłomieja Przybylskiego, Salezjańską Szkołę Podstawową w Pile, Oratorium Królowej Pokoju w Pile przypadły uczestnikom do gustu. Na pewno w przyszłym roku zrobimy kolejne mistrzostwa, pod patronatem Prezydenta Miasta Piły

Sebastian Daukszewicz

zamiast_zuzlowcow1_01

zamiast_zuzlowcow1_66 zamiast_zuzlowcow1_02 zamiast_zuzlowcow1_03 zamiast_zuzlowcow1_04 zamiast_zuzlowcow1_05 zamiast_zuzlowcow1_06 zamiast_zuzlowcow1_07 zamiast_zuzlowcow1_08 zamiast_zuzlowcow1_09 zamiast_zuzlowcow1_10 zamiast_zuzlowcow1_11 zamiast_zuzlowcow1_12 zamiast_zuzlowcow1_13 zamiast_zuzlowcow1_14 zamiast_zuzlowcow1_15 zamiast_zuzlowcow1_16 zamiast_zuzlowcow1_17 zamiast_zuzlowcow1_18 zamiast_zuzlowcow1_19 zamiast_zuzlowcow1_20 zamiast_zuzlowcow1_21 zamiast_zuzlowcow1_22 zamiast_zuzlowcow1_23 zamiast_zuzlowcow1_24 zamiast_zuzlowcow1_25 zamiast_zuzlowcow1_26 zamiast_zuzlowcow1_27 zamiast_zuzlowcow1_28 zamiast_zuzlowcow1_29 zamiast_zuzlowcow1_30 zamiast_zuzlowcow1_31 zamiast_zuzlowcow1_32 zamiast_zuzlowcow1_33 zamiast_zuzlowcow1_34 zamiast_zuzlowcow1_35 zamiast_zuzlowcow1_36 zamiast_zuzlowcow1_37 zamiast_zuzlowcow1_38 zamiast_zuzlowcow1_39 zamiast_zuzlowcow1_40 zamiast_zuzlowcow1_41 zamiast_zuzlowcow1_42 zamiast_zuzlowcow1_43 zamiast_zuzlowcow1_44 zamiast_zuzlowcow1_45 zamiast_zuzlowcow1_46 zamiast_zuzlowcow1_47 zamiast_zuzlowcow1_48 zamiast_zuzlowcow1_49 zamiast_zuzlowcow1_50 zamiast_zuzlowcow1_51 zamiast_zuzlowcow1_52 zamiast_zuzlowcow1_53 zamiast_zuzlowcow1_54 zamiast_zuzlowcow1_55 zamiast_zuzlowcow1_56 zamiast_zuzlowcow1_57 zamiast_zuzlowcow1_58 zamiast_zuzlowcow1_59 zamiast_zuzlowcow1_60 zamiast_zuzlowcow1_61 zamiast_zuzlowcow1_62 zamiast_zuzlowcow1_63 zamiast_zuzlowcow1_64 zamiast_zuzlowcow1_65