Zapraszamy do Piły na II Metafizyczną Noc Artystyczną

Zapraszamy_do_pily_na_Metafizyczna

Pod patronatem Tętna Regionu

W sobotę, 13 września, na godzinę 20.00 organizatorzy, czyli Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile, Penetrator Mistycznych Przestrzeni – Tomasz Perlicjan i  Old School, Szkoła Językowa – Arkadiusz Klimek zapraszają do Parku Miejskiego na Drugą Metafizyczną Noc Artystyczną.  Pierwsza edycja ten imprezy została nominowana do Nagrody Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego – SYRIUSZE 2014 – w kategorii Wydarzenie Roku 2013.

W naszym pięknym parku gościliśmy wspaniałych i ciekawych artystów, z ciekawymi propozycjami i realizacjami audio video, performance, na kilku dużych ekranach pojawiały się filmy inspirowane sztuką. Zainteresowanie mieszkańców było ogromne! Postanowiliśmy, więc kolektywnie, że w tym roku musi się zdarzyć następna Metafizyczna Noc Artystyczna. Tak też się stanie 13 września 2014 r. przygotowaliśmy dla państwa nową niesamowitą propozycję.

Postanowiliśmy też uruchomić nowe miejsca akcji w parku, takie jak fontanna, polana, łąka, staw, ekrany między drzewami, na których będzie się działo magicznie, muzycznie, świetliście, filmowo, naukowo i bajkowo! Sztuka spłynie na Nas atramentową nocą. Na ekranach rozpiętych pomiędzy drzewami będzie można zobaczyć video instalacje i projekcje artystyczne pilskich twórców, teatr. Jak też VIDEO ART, gościa specjalnego Zenona Windaka ze Słowikowa, ( który już po raz drugi bierze udział w MNA).

Czasem Wilk pojawi się na dróżce, to Jeleń na stawie w iluminacji elektrycznej. Będzie też film o rybakach z lat 50-tych z projektora na taśmę filmową, pojawią się obrazy na wodzie i dymie, będą bębny na polanie i niesamowita muzyka popłynie z altany.

Zapraszamy wszystkich amatorów gwiaździstego nieba na parkową polanę, z przyrządami do obserwacji (lunety, teleskopy, lornetki itp.) zaimprowizujemy OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE.

Zapraszamy też fotografów, operatorów video, amatorów fotografii do robienia zdjęć wszystkiemu, co pojawić się może tej niepowtarzalnej Metafizycznej Nocy Artystycznej. Ze zgromadzonych materiałów stworzymy film video (wszyscy, którzy wezmą udział w tym projekcie zostaną wymienieni w napisach końcowych filmu).

Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów.

Penetrator Mistycznych Przestrzeni
Tomasz Perlicjan