Zapraszamy do Piły na spotkanie z siostrą Wojciecha Młynarskiego

zapraszamy_na_spotkanie_z_mlynarska

Regionalne Centrum Kultury w Pile zaprasza na spotkanie z Barbarą Młynarską-Ahrens siostrą Wojciecha Młynarskiego, które rozpocznie się w piątek, 5 października 2018 roku o godz. 18.00 w sali widowiskowej RCK, pl. Staszica 1.

Pani Barbara w ramach Salonu Poezji przeczyta wiersze K.I. Gałczyńskiego, a później opowie o swojej najnowszej książce, o wyjątkowej więzi, która łączyła ją z bratem,  i o życiu na obczyźnie.

Oprawa muzyczna Salonu:
Przemysław Wojnarowski – fortepian

Bilety w cenie 5 zł do kupienia w kasie Regionalnego Centrum Kultury (plac Staszica 1).

Po Salonie odbędzie się spotkanie autorskie i promocja książki

***

BARBARA MŁYNARSKA-AHRENS

Artystka,  aktorka, poetka, z jednej strony obdarzona wielką wrażliwością i poetycką zwiewnością, z drugiej ogromną siłą i wytrwałością.  Ukształtowana szczęśliwym dzieciństwem w domu pełnym muzyki, sztuki i miłości obecnie kolekcjonuje rodzinne wspomnienia. Na co dzień mieszka w Szwajcarii, gdzie działa na rzecz umacniania kultury polskiej. Ostatnio na rynku ukazała się jej biografia „Życie nie tylko snem”, pióra cenionego pisarza Jerzego Sosnowskiego.

Jej opowieści pełne są anegdot o najbliższych członkach rodziny, o świecie, który bezpowrotnie przeminął, o inspirujących osobowościach. Z bratem, Wojciechem Młynarskim, łączyła ją wyjątkowa więź.

W 2015 roku wręczono jej medal „Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS” za 45-letnią działalność na rzecz promowania kultury polskiej w Szwajcarii.

Od 1986 roku w założonym przez siebie Klubie Miłośników Żywego Słowa tworzy i skupia wokół siebie piękne polskie środowisko, gościła największych: Ryszardę Hanin, Agnieszkę Osiecką, Irenę Kwiatkowską, Gustawa Holoubka, Tadeusza Łomnickiego, Stefana Kisielewskiego, Andrzeja Łapickiego, Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Ryszarda Kapuścińskiego czy Tadeusza Konwickiego.

Ewa Kamińska
RCK w Pile