Zapraszamy do udziału w drużynowym maratonie pływackim

 

Drużynowy maraton pływacki EKIDEN 2023

18 listopada 2023 o godzinie 16:00 cała Polska płynie bo #łączynasWODA

 

Z okazji trzecich urodzin Stowarzyszenia Polskie Aquaparki i Pływalnie, którego członkami są osoby prawne i fizyczne, będące żywo zainteresowane rozwojem tejże branży, zostanie zorganizowane jedno z największych w Polsce wydarzeń popularyzujących pływalnie. Impreza polegać będzie na wspólnym przepłynięciu dystansu maratońskiego tj. 42 km i 195 m na każdej pływalni, na której odbędzie się Ekiden. Dystans ten zostanie pokonany wspólnym wysiłkiem kilkunastu zespołów liczących max. 10 osób, których zadaniem będzie przepłynięcie od 1 km do 2 km, w takim systemie, aby wszyscy uczestnicy razem pokonali maraton na każdej pływalni, która będzie brała udział w wydarzeniu.

 

Szacuje się, że średnia ilość uczestników, którzy wspólnym wysiłkiem pokonają 42.195 m na jednej pływalni wyniesie ok. 250 osób. W wydarzeniu udział weźmie ok. 20 pływalni, a zatem, jednocześnie z wyzwaniem mierzyć będzie się ok. 5000 osób.

 

Wydarzenie nie ma charakteru rywalizacji o czas i wynik. Celem jest popularyzacja pływania jako wspaniałej formy aktywności ruchowej stanowiącej nie tylko o walorach zdrowotnych, ale także i integracji społecznej.

 

Do udziału, w ramach swojego zespołu może zgłosić się każdy potrafiący pływać. Elementem imprezy będzie także możliwość promocji swojej drużyny. Może ona stanowić reprezentację rodziny, znajomych lub szkoły, firmy albo klubu sportowego. Jako drużyna, jak w popularnej Familiadzie, zgłosić się mogą krewni, bliscy lub osoby, których łączy wspólna pasja.

 

Zapisy przyjmuje: Recepcja Fitness, tel. 67 211 73 50 

 

Szczegóły i regulamin na www.aquaparkpila.pl/2023/10/09/ekiden-2023/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *