Zapraszamy na czwartą misję gospodarczą do Kolonii i spotkanie o współpracy polsko-włoskiej

Wzorem poprzednich lat Miasto Piła we współpracy z Wydziałem Promocji, Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kolonii oraz z Kancelarią Prawną Zanthier & Schulz zapraszają przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w misji gospodarczej do Kolonii. Czwarty wyjazd na misję gospodarczą planowany jest na 12 października.  

– To już kolejna misja. Mamy już pewną grupę przedsiębiorców, którzy prezentowali swoją ofertę w Konsulacie Generalnym na terenie Niemiec. Jesteśmy tam znani, bo promujemy miasto, promujemy Piłę jako ciekawy rynek gospodarczy, mówimy o dobrych lokalnych markach. Stąd nasze zaproszenie na kolejną misję, która tak jak co roku odbędzie się 12 października. Chcielibyśmy zachęcić przedsiębiorców, aby zaproponowali listę potencjalnych niemieckich partnerów biznesowych/branżę na spotkanie w Kolonii, do których zostanie skierowane zaproszenie – mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

W poprzednich misjach gospodarczych brał udział m.in. Bartłomiej Greń z firmy Top Fence oraz Krzysztof Rauhut z firmy StudioK2, którzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych z uczestnictwem w misji gospodarczej, która umożliwia nawiązanie bezpośrednich kontaktów z zagranicznymi firmami.

– Braliśmy udział w drugiej misji w Kolonii. Na początku byliśmy sceptyczni do takiego wyjazdu, dlatego że daleko, i będzie jakaś bariera językowa. Jak się okazało była fajna organizacja. Już wcześniej przygotowaliśmy listę firm, z którymi chcieliśmy rozmawiać w tym dniu. I udało się rozmawiać m.in. z firmą budowlaną, która szukała partnera z Polski. Jesteśmy na etapie prawdopodobnie najlepszego kontraktu, jaki udało nam się podpisać. Oczywiście misja gospodarcza to nie jest gotowa recepta na sukces, tylko otwarcie drzwi do dalszych rozmów – mówi Bartłomiej Greń, z firmy Top Fence.

– Nasza firma już od kilku lat współpracuje z niemieckimi firmami. Na misję pojechały trzy osoby i każda miała co robić. Rozmawialiśmy z dużą liczbą firm, nawiązaliśmy ciekawe kontakty. Sam wyjazd może nie zakończył się podpisaniem kontraktów, ale dał nam później wiele możliwości, doszło do kilku transakcji. Podobnie jak kolega, zachęcam do wyjazdów na te misje gospodarcze – dodaje Krzysztof Rauhut z firmy Studio K2.

Wszelkie zapytania i zgłoszenia firm chcących uczestniczyć w wyjeździe do Kolonii (ilość miejsc ograniczona) należy kierować do Inwest-Park w Pile na adres email: biuro@inwestpark.pila do 22 września 2017 roku.

Trwają również przygotowania pod uruchomienie kolejnego kierunku misji gospodarczych realizowanego z partnerami włoskimi. Podobnie jak w przypadku misji do Niemiec również i w tym przypadku Piła może liczyć na wsparcie Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie.

Okazją do poznania rynku i uwarunkowań prawnych współpracy będzie przyjazd do Piły przedstawicieli z Włoch. W imieniu partnerów – przedstawicieli Miasta Imola, kancelarii Avvocati Associati Franzosi Dal Negro Setti w Mediolanie, która zajmuje się m.in. wsparciem w rozwoju współpracy polskich i włoskich przedsiębiorców oraz właściciela winiarni Azienda Agricola Giovannini we Włoszech już dziś zapraszamy przedsiębiorców i restauratorów na spotkanie pn. „Współpraca polsko-włoska – uwarunkowania prawne i misje gospodarcze”, które odbędzie się w Regionalnym Centrum Kultury – sala kameralna, 23 czerwca, o godzinie 17:00.

Zgłoszenia przedsiębiorców i restauratorów na spotkanie przyjmujemy do 21 czerwca na adres email: biuro@inwestpark.pila. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Sebastian Daukszewicz

zapraszamy_na_misje_gospodarcza00

zapraszamy_na_misje_gospodarcza05 zapraszamy_na_misje_gospodarcza01 zapraszamy_na_misje_gospodarcza02 zapraszamy_na_misje_gospodarcza03 zapraszamy_na_misje_gospodarcza04