Zapraszamy na finisaż wystawy

Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile zaprasza w piątek, 17 października o godz. 19.00, do Galerii BWA i UP (ul. Okrzei 9/2 w Pile) na finisaż wystawy „Od mimesis do abstrakcji; ExPozycja, ExKatedra”, który odbędzie się w ramach cyklu spotkań „Rozmowy o sztuce”.

Program finisażu:

– Elżbieta Wasyłyk:  Od mimesis do abstrakcji
– Robert Brzęcki:  Między znaczącym a (nic) „nie znaczącym”
– Rafał Boettner-Łubowski: „Inwencje ponad-mimetyczne”

– Panel dyskusyjny z udziałem artystek biorących udział w wystawie Sylwią Godowską, Małgorzatą Kopczyńską, Dorotą Tołłoczko-Femerling.

ELŻBIETA WASYŁYK

Malarka, dr hab. profesor Akademii Sztuki w Szczecinie. Kierownik Katedry Przedmiotów Ogólnoplastycznych i Teoretycznych. Absolwentka PWSSP w Poznaniu ( obecny Uniwersytet Artystyczny). W 2007 roku obroniła pracę doktorską na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, a w 2011 roku pracę habilitacyjną na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Sztuki RP  i Fundacji Jana Pawła II w Rzymie (w 2001 roku). Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ściennym i projektuje witraże.

RAFAŁ BOETTNER-ŁUBOWSKI

Rzeźbiarz i artysta sztuk wizualnych, dr hab. kierownik Pracowni Otwartych Interpretacji Sztuki przy Wydziale Edukacji Artystycznej poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Studia w latach 1994-2000 w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby oraz na Wydziale Edukacji Artystycznej. Dyplom z wyróżnieniem w zakresie rzeźby w Pracowni Rzeźby prof. Józefa Petruka. W czerwcu 2014 roku obronił habilitację na Wydziale Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tworzy instalacje, obiekty i kompozycje rzeźbiarskie, podejmujące otwarty dialog z innymi dziełami i postawami twórczymi. Zajmuje się również działalnością z dziedziny krytyki i promocji sztuki. Autor ponad stu tekstów z dziedziny krytyki i promocji sztuki. Członek Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy oraz Związku Polskich Artystów Plastyków Oddziału Poznańskiego.

ROBERT BRZĘCKI

Dziennikarz, kulturoznawca, kurator galerii CKiS Wieża Ciśnień w Koninie. Studiował socjologię na UAM w Poznaniu. Absolwent Gender Studies UAM w Poznaniu. Główne obszary jego zainteresowań to sztuka jako forma komunikacji oraz spektakle społeczne. Interesuje się znakowym charakterem kultury, kulturą wizualną w której obrazy z wykorzystaniem współczesnych technologii tworzą społeczny Spektakl Zintegrowany. Razem z Tomaszem Czyżewskim pod szyldem Męskich Obszarów Sztuki tworzy krytyczną refleksję w obszarze płci w sztuce współczesnej. Ostatnio interesuje się przygodnością szeroko pojętych strategii artystycznych, których zwieńczeniem jest gotowe dzieło sztuki, „niezamierzonym” gestem artystycznym, przypadkiem w sztuce.

red

zapraszamy_na_finisaż_wystawy10

zapraszamy_na_finisaż_wystawy12 zapraszamy_na_finisaż_wystawy11