Zapraszamy na jubileuszowy 30. Półmaraton Signify Piła

W niedzielę, 5 września punktualnie o 11:00, rozpocznie się 30. Półmaraton Signify Piła. Mimo wielu problemów biegacze wracają na ulice miasta nad Gwdą. Na liście startowej jest teraz niemal 1700 nazwisk. Niestety bez zawodników z Aryki(Kenii, Etiopii). Za to na całej trasie liczna grupa kibiców, która – bez względu na pogodę jak zawsze będzie wspierać wszystkich zawodników: zarówno profesjonalistów, jak i debiutantów.

– Przed nami 30 jubileuszowy Półmaraton Signify Piła. W tamtym roku wydarzenie nie mogło się odbyć, mimo że próbowaliśmy przenieść na inny termin. W tym roku do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy, czy impreza może się odbyć, bo w maju obowiązywał  limit 250 osób. Dla nas byłoby bezsensu ruszać z tą imprezą przy takim limicie. W drugiej połowie czerwca pojawił się komunikat, że może wystartować 500 osób niezaszczepionych a zaczepieni nie wchodzą w limit. Ruszyły wtedy dodatkowe zapisy z wcześniejszym limitem 1700. Taką liczbę mieliśmy na naszym biegi ponad 10 lat temu. Przed pandemią ten limit wynosił 4000 uczestników. W tym roku z uwagi na bezpieczeństwo limit zmniejszyliśmy. Niestety też widać, że frekwencja nie tylko u nas spada. Naszym marzeniem jest, aby ten jubileuszowy bieg zakończył się bezpiecznie – mówi Henryk Paskal, organizator Półmaratonu Signify Piła.

– Wiadomo, że dziś wielkim problemem jest organizacja każdej imprezy, ponieważ brak jasnych przepisów, zmieniające się nawet w nocy przed imprezą. Cieszy fakt, że organizatorom udaje się zorganizować jubileuszową edycję biegu, który jako miasto wpieramy finansowo  i organizacyjnie od wielu lat. Półmaraton Signify jest to produkt markowy, znany nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju. Dziękuję Państwu za trud pracy włożony w tą imprezę – dodaje prezydent Piły Piotr Głowski.

Trasa Półmaratonu, który od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem, posiada atesty AIMS, IAAF i PZLA. Mimo prac drogowych na ul. Okólnej to na czas biegu prace są wstrzymane a zawodnicy bez problemu pokonają ten odcinek trasy. Na 6., 11. i 15. kilometrze znajdują się punkty odżywcze- wodę, którą sam zabiera ze stolika .

W tegorocznym półmaratonie na medalu będzie sylwetka kolejnego maratończyka, będzie to Jan BIAŁK. Mistrz Polski w półmaratonie w 1998 i 2000 roku.

W tym roku nie odbędzie się bieg dla dzieci. Natomiast Bieg VIP zaplanowano na 10.15 a trasa przebiega wokół placu Zwycięstwa.

W ramach tegorocznego półmaratonu odbędzie się Puchar Komendanta Policji, Otwarte Mistrzostwa Studentów i Nauczycieli Akademickich Uczelni oraz Otwarte Mistrzostwa Żołnierzy w Półmaratonie.

Stan na poniedziałek 30 sierpnia zapisanych do biegu było 2214 uczestników w tym opłaconych 1705. Najwięcej osób z Piły a dalej z Poznania i Warszawy.

W 2019 roku Półmaraton Signify ukończyło 2.668 biegaczy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom organizatorzy uruchomili jeszcze dodatkowe zapisy https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5425.

Przy okazji jak co roku trzeba przygotować się na utrudnienia w ruchu drogowym.   Na czas biegu pewne fragmenty miasta będą wyłączone ruchu.   Utrudnienia czekają także pasażerów komunikacji miejskiej.

Sebastian Daukszewicz

zapraszamy_na_jubileuszowy1_01

zapraszamy_na_jubileuszowy1_09 zapraszamy_na_jubileuszowy1_02 zapraszamy_na_jubileuszowy1_03 zapraszamy_na_jubileuszowy1_04 zapraszamy_na_jubileuszowy1_05 zapraszamy_na_jubileuszowy1_06 zapraszamy_na_jubileuszowy1_07 zapraszamy_na_jubileuszowy1_08