Zapraszamy na kolejne Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej

W 1984 roku nasza parafia w Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej podjęła piękną inicjatywę zorganizowania Misterium Męki Pańskiej. Ówczesna młodzież wraz z ks. Janem Czekałą MSF po wystawieniu pięknych jasełek zaczęła myśleć o zrobieniu czegoś więcej.

 

Zaczęli się spotykać wraz ze swoim opiekunem ks. Janem, aby czytać R. Brandstaettera oraz ewangelie i tak powstał pomysł stworzenia MISTERIUM w plenerze. Do realizacji tego pomysłu było potrzeba nie tylko wielkiej pracy, determinacji, ale również pomocy całej parafii.

 

Wielkie pomysły przerodziły się w wielkie dzieło na miarę wielkich misteriów w Europie (EUROPASION). W dobie wojny i różnych innych prześladowań w świecie stańmy na wysokości naszych pokoleniowych zadań, aby pokazać i dać ludziom drogę do pokoju.

 

Misterium Męki Pańskiej 2024 w Górce Klasztornej • 16, 17, 23, 24 marca 2024

 

Misterium rozpoczyna się Mszą św. o godz. 14 00 a zakończy ok. godz. 17 30.

 

Tegoroczne misterium, jest dla nas wielką mobilizacją sił modlitewnych w trudnych czasach, które przeżywamy. Toczące się wojny oraz męczeństwo wielu ludzi skłania nas nie tylko do refleksji, ale przede wszystkim do czynów i modlitwy. W czasie trwania Misterium Męki Pańskiej w tym roku wzbudzimy intencje wszystkich, którzy prosili nas o modlitwy w tym szczególnym miejscu. Będziemy modlić się o pokój całym świecie. Pamiętać będziemy o naszych męczennikach góreckich Misjonarzach Świętej Rodziny, którzy zginęli zamordowani w 1939 roku, jak również o wszystkich, którzy zginęli w okrutnych toczących się wojnach.

 

Przeżywając czas Wielkiej Nowenny przygotowania do 950 rocznicy Objawienia Matki Bożej w Góreckim Gaju, przeżywamy jubileusz 40 rocznicy utworzenia misterium w Górce Klasztornej przez okoliczną ludność jak i 40 rocznicę pielgrzymki góreckiej na Jasną Górę.

 

W TYM ROKU PODCZAS MISTERIUM BĘDĄ POŚWIĘCONE W SPOSÓB UROCZYSTY KRZYŻE PRZEZ WAS PRZYWIEZIONE, CZYM ZYSKAJĄ ODPUST NA GODZINĘ ŚMIERCI. BĘDĄ RÓWNIEŻ DO ZAKUPIENIA IKONY ŚWIĘTEJ RODZINY JAKO PATRONKI NA TRUDNE CZASY, KTÓRE RÓWNIEŻ POŚWIĘCIMY W MIEJSCU OBJAWIANIA MATKI BOŻEJ. BĘDĄ RÓWNIEŻ DO ZAKUPIENIA TRADYCYJNE WIECZERNIKOWE CHLEBKI POŚWIĘCONE W CZASIE TRWANIA MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ.

 

Na miejscu możliwość zamówienia Mszy św. odprawianych w Sanktuarium. Będzie stoisko i osoby kompetentne z Apostolstwa Dobrej Śmierci. Możliwość zakupienia tradycyjnych chlebków poświęconych w czasie trwania Misterium. Możemy zaopatrzyć się w cudowną wodę ze źródełka.

 

Grupy zgłaszamy po przybyciu na miejsce w punkcie przyjmowania grup w Domu Pielgrzyma. • Na miejscu będzie działać dla pielgrzymów indywidualnych oraz grup, wydawanie posiłków w miejscu ARKA od godziny 10 30.

 

Pytania w sprawie misterium – tel. 515 364 937 – ks. Tomasz Górecki MSF Rzecznik prasowy misterium – tel. 784 061 101 – ks. Janusz Jezusek MSF

 

https://www.youtube.com/watch?v=kHv-a_GORmg

 

Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej