Zapraszamy na kolejne spotkania z Tomaszem Sakiewiczem i Piotrem Nisztorem

Zapraszamy_na_kolejne_spotkania

Z inicjatywy i na zaproszenie Pana posła Maksa Kraczkowskiego spotkania z lokalną społecznością Wielkopolski odbędą redaktor naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz oraz dziennikarz śledczy GP Piotr Nisztor. Nasi goście odwiedzą kolejno Złotów, Trzciankę i Piłę.

Spotkanie w Złotowie – 17 października (sobota) 2015 r. o godzinie 12:00 w Złotowskim Centrum Aktywności Społecznej, Al. Piasta 26.

Spotkanie w Trzciance – 17 października (sobota) 2015 r. o godzinie 18:00 w Młodzieżowym Domu Kultury, przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego 26.

Spotkanie w Pile – 18 października (niedziela) 2015 r. o godzinie 17:00 w Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Okrzei 9.

Noty biograficzne

Tomasz Józef Sakiewicz (ur.1967) – polski dziennikarz i publicysta, redaktor naczelny tygodnika „Gazeta Polska” (od 2005) oraz dziennika „Gazety Polskiej Codziennie” (od 2011). Prezes zarządu Niezależnego Wydawnictwa Polskiego, wiceprezes zarządu Słowo Niezależne Sp. z o.o. (wydającej miesięcznik „Niezależna Gazeta Polska”, obecnie „Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo” i portal internetowy Niezalezna.pl), wiceprezes zarządu ds. marketingu i rynku abonenckiego Telewizja Niezależna S.A., która zarządza stacją Telewizja Republika. W latach 80. był działaczem ruchu Oazowego i Muminkowego, który opiekował się dziećmi z upośledzeniem umysłowym. Działał w konspiracyjnych strukturach w liceach na Żoliborzu, w Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej oraz w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Współpracował z ukazującymi się w drugim obiegu „Słowem Niepodległym” i „Wiadomościami Codziennymi”. W 1989 był współzałożycielem Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, z życia politycznego wycofał się w 1991. Od 1991 do 1992 był dziennikarzem dziennika „Nowy Świat”, w 1992 założył „Gazetę Polską”. W latach 2006–2009 pracował w Programie I Polskiego Radia (do 2007 prowadził wywiady w Sygnałach dnia, a następnie czwartkowy program popołudniowy). W latach 2007–2010 prowadził w TVP1 program publicystyczny Pod prasą. W styczniu 2013 został wiceprezesem zarządu (ds. marketingu i rynku abonenckiego) Telewizja Niezależna S.A., zarządzającej stacją Telewizja Republika. Od 1 lipca 2013 został wiceprezesem zarządu Telewizja Republika S.A., zarządzającej stacją Telewizja Republika. Od 2013 na antenie Telewizji Republika prowadzi audycję Polityczna kawa oraz wspólnie z Ewą Stankiewicz program Studio republika. Jest autorem Bajek dla Marysi i Alicji (2011), a także współautorem książki Układ (2003, wraz z Elizą Michalik) oraz Flaki z nietoperza. Wydał książki pt. Partyzant Wolnego Słowa (2013), Testament I Rzeczypospolitej. Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego (2014). W 2014 został odznaczony medalem Służby Bezpieczeństwa Ukrainy

Piotr Nisztor (ur.1984) – polski dziennikarz śledczy.Ukończył w 2008 roku studia w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Współpracował z tygodnikami: „Nowe Mazowsze”, „Niedziela” i „Tylko Piłka”. Publikował nadto w dziennikach: „Życie” i „Życie Warszawy”. Pracował także w „Gazecie Polskiej” i „Dzienniku”. Od końca 2007 do stycznia 2012 roku był dziennikarzem „Rzeczpospolitej”. Na jej łamach opublikował w lipcu 2008, wraz z Izabelą Kacprzak i Piotrem Kubiakiem, artykuł ujawniający nagranie rozmowy, która miała stanowić dowód na złożenie przez prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego propozycji korupcyjnej jednemu z przedsiębiorców. Za tę publikację otrzymał nominację do nagrody MediaTory. Od września do listopada 2009 roku był gospodarzem emitowanego na antenie TVP1 magazynu śledczego „Na tropie”. Publikował później w „Pulsie Biznesu”, natomiast od września 2013 do stycznia 2014 roku był redaktorem naczelnym tygodnika z przedrukami z prasy „7 Dni Puls Tygodnia”. Do końca 2014 współpracował z tygodnikiem „Wprost”, którego redakcji dostarczył zapisy podsłuchanych rozmów z politykami i ważnymi urzędnikami. W czerwcu 2014 roku czasopismo opublikowało pierwszy z artykułów z treścią taśm, pod którym podpisał się m.in. Nisztor (tzw. afera podsłuchowa). Za publikację tę otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii news oraz nominację do Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego. Wcześniej dwukrotnie otrzymał nominację do nagrody Grand Press w kategorii news – w 2008 za tekst o umorzeniu przez wicepremiera Waldemara Pawlaka kary finansowej nałożonej na spółkę paliwową J&S Energy, i w 2012 za cykl pt. Taśmy PSL, dotyczący nagrań rozmów polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego, sugerujących nepotyzm i niegospodarność w spółkach Skarbu Państwa. Od stycznia 2015 r. współpracuje z tygodnikiem „Gazeta Polska”, dziennikiem „Gazeta Polska Codziennie” i portalem niezalezna.pl. Gospodarz programu „Rozmowa Ściśle Jawna” emitowanego, co sobota o godz. 13.30 na antenie Telewizji Republika. Współautor książek pt.: Kto naprawdę ich zabił? (2010), dotyczącej katastrofy polskiego Tu-154 w Smoleńsku, oraz Nietykalni. Kulisy polskich prywatyzacji. Prawdziwa historia gospodarcza III RP (2014). Autor publikacji Jak rozpętałem aferę taśmową (2014), za którą otrzymał 30 stycznia 2015 „Nagrodę Watergate” za rok 2014 przyznaną przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

Marta Kubiak
PiS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *