Zapraszamy na Międzynarodowe Chodzieskie Warsztaty Jazzowe

Już w przyszłą niedzielę, 24 lipca, rozpoczynają się 52. Cho-Jazz – Międzynarodowe Chodzieskie Warsztaty Jazzowe oraz 2. Cho-Jazz Workshops Festival. Do 6 sierpnia w Chodzieski Dom Kultury będą trwały zajęcia w klasach, a wieczorami w Amfiteatrze Miejskim będą odbywały się koncert jazzowe, na które wstęp będzie nieodpłatny.

Organizowane od 1971 roku, Międzynarodowe Chodzieskie Warsztaty Jazzowe są najstarszą tego typu imprezą w Europie. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uznało imprezę za jedno z najważniejszych przedsięwzięć artystycznych w Polsce (3 miejsce w kategorii Edukacja Artystyczna w Polsce). Tegoroczna, 52. edycja odbędzie się w Chodzieży w dn. 24 lipca – 6 sierpnia. Organizatorzy Warsztatów kładą coraz większy nacisk na jakość kształcenia nie tylko indywidualnego, ale także zespołowego.

Wśród koncertów czekają na Państwa takie perełki jak choćby nominowany do nagrody Fryderyka Renaissance Gesualdo Anna Gadt Trio, czy jubileuszowy program z okazji 40-lecia zespołu Heavy Metal Sextet .Codziennie po godzinie 21.00, w sali widowiskowej ChDK będą odbywały się jam sessions.

Zapraszamy.

CHDK

zapraszamy na miedzynarodowe

zapraszamy na miedzynarodowe_02