Zapraszamy na największą w kraju wystawę pluszowych misiów w Aquaparku w Pile

Pluszowy miś to chyba najpopularniejsza zabawka na świecie. Radosny i kochany, maluchom oddany, odważny i wesoły, przyjaciel dzieci, do którego można się przytulić. 16 września w towarzystwie dzieci i prezydenta Piły Piotra Głowskiego na terenie Aquaparku został otwarty Świat Misia z kreatywnym placem zabaw dla najmłodszych.

W świcie Misia można zobaczyć kolekcję pluszowych misiów (na wystawie ponad 1000 sztuk) należącą do rodziny Państwa Iwickich, które zbierała ś.p. pani Daria. Cała kolekcja liczy ponad 5 tysięcy, a więc co jakiś czas będzie ona zmieniana. W zbiorach, które można oglądać znajdują się misie z różnych stron świata, wcielające się w różne role, zawody oraz misie z Fundacji TVN.

– Jak patrzę na to miejsce, to uważam, że fajnie to wyszło. Jest duża powierzchnia, a to sprawia, że dzieci będą się tu dobrze czuć. Jest też plac zabaw dla dzieci i jak widać cieszy się dużą popularnością. Na wystawie znajduje się tysiąc misi i co roku do tej kolekcji chcemy dodawać nowe – a cała kolekcja nasza liczy pięć tysięcy. Osoba, która robiła tą aranżacje wymyśliła, aby ułożyć te misie tematycznie, jest też przy okazji promocja miasta. Misie są m.in. na kajakach, misie w bibliotece, misie na biwaku, misie w kawiarni, w pokoju dziecięcym – mówi Zbigniew Iwicki, którego nieżyjąca żona przez ponad 50 lat zbierała misie. – To miejsce to takie Muzeum Misia, które jest największe w Polsce. W Zakopanym jest 500 misi, a tu jest ich dwa razy więcej, na większej przestrzeni, połączone z atrakcjami takimi jak czytanie bajek, oglądanie filmów o misiach, pasowanie na ucznia, a więc powinno być fajnie i każdego zachęcam do odwiedzenia tego miejsca.

Pilska kolekcja misiów, którą stworzyła Daria Iwicka, to nie tylko zbiór 5 tysięcy pluszaków, ale dodatkowo można znaleźć w niej również: figurki, akcesoria z motywem misiowym, kalendarze, dywaniki, własnoręcznie robione meble, wózeczki, ławeczki, misiowe pokoiki i wiele innych akcesoriów.

Na wystawę zapraszamy do Centrum Rekreacji Wodnej AQUAPARK, ul. Artura Grottgera 4 Piła (wjazd od ulicy Kossaka) w godzinach 11.00 – 19.00, do końca listopada. Po przerwie zimowej będzie dostępna ponownie na wiosnę. Ceny biletów w tygodniu normalny 5 zł, ulgowy 2 zł, a w weekendy po 5 zł dla wszystkich. W poniedziałek Świat Misia będzie nieczynny.

Świat Misia w Pile-video
https://www.youtube.com/watch?v=whZ4cZO0yas&t=11s

Sebastian Daukszewicz

zapraszamy_na_wystawe_misiow00

zapraszamy_na_wystawe_misiow60 zapraszamy_na_wystawe_misiow01 zapraszamy_na_wystawe_misiow02 zapraszamy_na_wystawe_misiow03 zapraszamy_na_wystawe_misiow04 zapraszamy_na_wystawe_misiow05 zapraszamy_na_wystawe_misiow06 zapraszamy_na_wystawe_misiow07 zapraszamy_na_wystawe_misiow08 zapraszamy_na_wystawe_misiow09 zapraszamy_na_wystawe_misiow10 zapraszamy_na_wystawe_misiow11 zapraszamy_na_wystawe_misiow12 zapraszamy_na_wystawe_misiow13 zapraszamy_na_wystawe_misiow14 zapraszamy_na_wystawe_misiow15 zapraszamy_na_wystawe_misiow16 zapraszamy_na_wystawe_misiow17 zapraszamy_na_wystawe_misiow18 zapraszamy_na_wystawe_misiow19 zapraszamy_na_wystawe_misiow20 zapraszamy_na_wystawe_misiow21 zapraszamy_na_wystawe_misiow22 zapraszamy_na_wystawe_misiow23 zapraszamy_na_wystawe_misiow24 zapraszamy_na_wystawe_misiow25 zapraszamy_na_wystawe_misiow26 zapraszamy_na_wystawe_misiow27 zapraszamy_na_wystawe_misiow28 zapraszamy_na_wystawe_misiow29 zapraszamy_na_wystawe_misiow30 zapraszamy_na_wystawe_misiow31 zapraszamy_na_wystawe_misiow32 zapraszamy_na_wystawe_misiow33 zapraszamy_na_wystawe_misiow34 zapraszamy_na_wystawe_misiow35 zapraszamy_na_wystawe_misiow36 zapraszamy_na_wystawe_misiow37 zapraszamy_na_wystawe_misiow38 zapraszamy_na_wystawe_misiow39 zapraszamy_na_wystawe_misiow40 zapraszamy_na_wystawe_misiow41 zapraszamy_na_wystawe_misiow42 zapraszamy_na_wystawe_misiow43 zapraszamy_na_wystawe_misiow44 zapraszamy_na_wystawe_misiow45 zapraszamy_na_wystawe_misiow46 zapraszamy_na_wystawe_misiow47 zapraszamy_na_wystawe_misiow48 zapraszamy_na_wystawe_misiow49 zapraszamy_na_wystawe_misiow50 zapraszamy_na_wystawe_misiow51 zapraszamy_na_wystawe_misiow52 zapraszamy_na_wystawe_misiow53 zapraszamy_na_wystawe_misiow54 zapraszamy_na_wystawe_misiow55 zapraszamy_na_wystawe_misiow56 zapraszamy_na_wystawe_misiow57 zapraszamy_na_wystawe_misiow58 zapraszamy_na_wystawe_misiow59