Zapraszamy na Pilskie Targi Edukacyjne – już w najbliższą sobotę

Zapraszamy_na_Pilskie_Targi

Nowe zawody i szkoły branżowe czekają na gimnazjalistów od nowego roku szkolnego. Będzie się można z nimi zapoznać na Pilskich Tragach Edukacyjnych Szkół Ponadgimnazjalnych, które Powiat Pilski organizuje 18 marca br. w hali sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile.

Targi będą doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą kształcenia, jaką dla gimnazjalistów przygotowały szkoły ponadgimnazjalne na nowy rok szkolny 2017/2018. A nowości będzie sporo.

– Jestem przekonany, że w bogatej ofercie szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Pilski każdy młody człowiek odnajdzie swój kierunek kształcenia, bądź zawód, będący realizacją indywidualnych pasji i uzdolnień, a jednocześnie trafną inwestycją w przyszłość – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

– Oferta naszych szkół jest nie tylko bogata ale i ciekawa. Otwieramy bowiem kształcenie w nowych zawodach na poziomie technikum i szkoły branżowe np.: technik geodeta, introligator, krawiec czy betoniarz-zbrojarz. Propozycje te wychodzą naprzeciw potrzebom rynku pracy, bowiem pracodawcy pilnie poszukują fachowców – dodaje Łucja Zielińska, dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile.

Organizowane przez Powiat Pilski Targi mają za zadanie pomóc młodym ludziom w podjęciu właściwej decyzji odnośnie dalszego kierunku kształcenia oraz umożliwić osobisty kontakt z nauczycielami i uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Specjalnie dla gimnazjalistów oraz ich rodziców przygotowany zostanie też Informator Edukacyjny 2017/218, w którym znajdzie się pełna oferta szkół.

Na Targach zaprezentują się:

1. I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile,

2. Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile,

3. Zespół Szkół im. S. Staszica w Pile,

4. Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile,

5. Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile,

6. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Pile,

7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Pile,

8. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Pile,

9. Powiatowe Centrum Edukacji w Pile,

10. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Łobżenicy,

11. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku,

12. Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile,

13. Liceum Ogólnokształcące STO w Pile,

14. Centrum Kształcenia „Nauka” w Pile,

15. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starej Łubiance,

16. Powiatowy Urząd Pracy w Pile,

17. Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile.

Pilskie Tragi Edukacyjne Szkół Ponadgimnazjalnych odbędą się 18 marca 2017. w godz. 10.00-14.00 w hali sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych przy ul. Sikorskiego 73 w Pile.

Zapraszamy!

A.M.