Zapraszamy na spotkanie z historią Wałcza i jego mieszkańców w Muzeum Ziemi Wałeckiej!

Nowa wystawa stała „DNA Wałcza” w Muzeum Ziemi Wałeckiej została otwarta 23 listopada. Zainteresowanym zwiedzaniem ekspozycji przekazujemy garść przydatnych informacji .Zwiedzanie wystawy „DNA Wałcza” jest BEZPŁATNE. Istnieje również możliwość skorzystania z BEZPŁATNEJ usługi przewodnickiej po wystawie – wystarczy do nas zadzwonić (67 258 25 91) lub napisać maila (info@mzw.com.pl) i umówić się na zwiedzanie z przewodnikiem.

 

Wystawę można zwiedzać w dniach i godzinach otwarcia muzeum: wtorek-piątek w godzinach 10.00 – 16.00 oraz w niedziele w godzinach 11.00 – 15.00.

 

Wystawę będzie uzupełniał program edukacyjno-kulturalny. O planowanych wydarzeniach będziemy informowali na naszej stronie internetowej mzw.com.pl oraz w mediach społecznościowych.

 

Już 7 grudnia „DNA Wałcza” – oprowadzanie kuratorskie po nowej wystawie stałej. Serdecznie zapraszamy!

 

W ramach programu edukacyjnego planujemy przeprowadzić zajęcia i warsztaty dla różnych grup wiekowych. Tematy spotkań będą dotyczyły zagadnień związanych z wystawą „DNA Wałcza”:

 

– Warsztaty rękodzielnicze wokół haftu ukraińskiego

 

– Warsztaty rodzinne poświęcone genealogii

 

– Warsztaty dziennikarskie dla dzieci i młodzieży

 

– Warsztaty plastyczne dla dzieci z wykonywania szmacianych laleczek

 

– Warsztaty kulinarne dla seniorów – kuchnia Kresów

 

– Cykl prelekcji poświęconych kulturze i historii terenów, z których pochodzili przesiedleni

 

Zapraszamy na spotkanie z historią Wałcza i jego mieszkańców w Muzeum Ziemi Wałeckiej!

 

_______________________

 

Muzeum Ziemi Wałeckiej realizuje projekt „DNA Wałcza” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów “Izby Pamięci”.

 

Muzeum Ziemi Wałeckiej