Zapraszamy na spotkanie z Vitalem Voranauem

Białoruskie Centrum w Poznaniu zaprasza na spotkanie z autorem książki „Szeptem” Vitalem Voranauem, które odbędzie się 5 marca, w czwartek, o godz. 18.30, w Filii nr 4, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile, al. Powstańców Wlkp. 62. Spotkanie odbędzie się w ramach klubu książkowego „Cztery pory roku”.

O książce: Medycyna ludowa, czary, pogańskie tradycje białoruskiego Podlasia i Polesia. Inspiracją dla 18 opowiadań zebranych w książce były podróże po rejonie białorusko-polskiego pogranicza. „Szeptem” wydana została w wersji dwujęzycznej: białoruskiej i polskiej. Ilustracje wykonał białoruski artysta Uładzimir Bludnik. Książka powstała w ramach stypendium artystycznego Prezydenta miasta Białystok.

O autorze: Vital Voranau – białoruski pisarz, wydawca i tłumacz oraz wykładowca akademicki. Współzałożyciel i przewodniczący „Białoruskiego Kulturalno-Naukowego Centrum” w Poznaniu i wydawnictwa „Bieły Krumkacz”. Absolwent UAM w Poznaniu i Uniwersytetu im. Masaryka w Brnie. Współpracuje z polskimi „Zeszytami Poetyckimi”, dla których przygotowywał antologię współczesnej poezji białoruskiej „Pocztówki z Atlantydy” oraz almanachem „Biełarus” (New-York). Obecnie wykłada literaturę irlandzką oraz historię Białorusi w Southwestern College (Stany Zjednoczone). Przetłumaczył na język białoruski „Czekając na Godota” Samuela Becketta i „Kubusia Puchatka” Alana Milne’a. Autor książek: „Wielkie Księstwo Białoruś” (2013) oraz „Szeptem (2014).

Organizator: Filia nr 4 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile.

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/613776582089320/

Białoruskie Centrum w Poznaniu
Fot. Magdalena Pietruk

zapraszamy_na_spotkanie_z_vitalem10

zapraszamy_na_spotkanie_z_vitalem11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *