Zapraszamy na Wielkanocne poszukiwanie jajek na pilskiej Wyspie

Wkrótce Wielkanoc. Czas, kiedy dorośli czekają głównie na chwile spędzone w gronie rodzinnym. Za to dzieci coraz częściej myśląc o Wielkanocy odliczają dni, by poszukać zajączka, który ma słodkie upominki i drobne niespodzianki. Ze zwyczajem szukania zajączka wielkanocnego wiąże się ściśle także inna tradycja – szukania jajek na Wielkanoc. W różnych krajach świętowanie z jajkami wygląda inaczej. W Holandii dzieci szukają jajek ukrytych w domu, we Francji – w ogrodzie. W Niemczech pomalowane na zielono jajka wręcza się przyjaciołom, w Szwecji zaś cała rodzina z ochotą bawi się w „taczanki”. A jak wygląda poszukiwanie wielkanocnych jajek w Pile? Będzie można się o tym przekonać w najbliższą niedzielę 25 marca o godzinie 15.00 w Parku na Wyspie.

– Chcemy Państwa zaprosić w najbliższą niedzielę na spacer po pilskiej Wyspie. W ramach tego spaceru z dziećmi można o godzinie 15.00 poszukać wielkanocnych jajek, które zostały ukryte w okolicy fontanny. Postaramy się tak je ukryć, żeby nie było łatwo je znaleźć. Mamy nadzieję, że dzieci są sprytne i sobie poradzą z tym zadaniem a plenerowa zabawa będzie dobrą okazją, aby przygotować się do Świąt Wielkanocnych – mówi Beata Dudzińska, wiceprezydent Piły.

Zbiórka dzieci – podczas której zostanie wytłumaczone dokładnie zadanie – przy fontannie o godzinie 15.00. Jak zapewniają organizatorzy przygotowano 500 sztuk, a jak będzie duża frekwencja to może być ukrytych nawet 1000 jajek. Współorganizatorem imprezy jest Szybkikoszyk.pl .

Sebastian Daukszewicz

zapraszamy_na_wielkanocne_szukanie00

zapraszamy_na_wielkanocne_szukanie07 zapraszamy_na_wielkanocne_szukanie01 zapraszamy_na_wielkanocne_szukanie02 zapraszamy_na_wielkanocne_szukanie03 zapraszamy_na_wielkanocne_szukanie04 zapraszamy_na_wielkanocne_szukanie05 zapraszamy_na_wielkanocne_szukanie06