Zapraszamy na wystawę fotograficzną pt. „Lech Szymanowski. Notatki z prowincji cz. 2”

lech_szymanowski

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Pile Ziemowit Niedźwiecki zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej, pt. „Lech Szymanowski. Notatki z prowincji cz. 2” od 2 marca (wtorek) 2021 r. przy ul. Browarnej 7.

Lech Szymanowski – miłośnik fotografii, starych aparatów i technik fotograficznych, ur. 1958 w Poznaniu, mieszka i pracuje w Wągrowcu w Wielkopolsce. Jest fotografem niezależnym, stara się popularyzować fotografię i film na swoim terenie w formie wystaw, plenerów, warsztatów, przeglądów i innych działań edukacyjnych. Jest autorem kilku wystaw i projektów fotograficznych, wielokrotnie brał udział w prezentacjach zbiorowych; uprawia tradycyjną fotografię srebrową i cyfrową. Na co dzień prowadzi Galerię i DKF „Piąty Element” w Miejski Domu Kultury w Wągrowcu. Kolekcjonuje aparaty Kodak Brownie i Olympus. Od 2009 zamieszcza teksty i fotografie na blogu „Photodocument &pinhole. Fotografia alternatywna” a od 2019 również na Instagramie.

Wystawa zaprezentuje czarno-białe odbitki wykonane tradycyjnie – z użyciem aparatów analogowych i powiększalnika – techniką żelatynowo-srebrową oraz kolorowych i czarno-białych wydruków zdjęć wykonanych aparatami cyfrowymi. Wystawa jest kontynuacją projektu fotograficznego, którego „Część I” miała swoją premierę w skansenie w Osieku w 2017 r.

Więcej informacji: www.muzeum.pila.pl

Serdecznie zapraszamy!
wtorek – piątek 11.00 – 15.00
sobota – niedziela 12.00 – 15.00

fot. Lech Szymanowski, „Żyrardów miasto ogród”
Muzeum Okręgowego w Pile