Zapraszamy na wystawę z okazji 95. Rocznicy powstania Policji

Zapraszamy_na_wystawe_powstania_Policji

22 lipca br. o godzinie 11.00 w holu Starostwa Powiatowego w Pile odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej pod nazwą „Policja dawniej i dziś”. Wystawę zorganizowano z okazji obchodów 95-lecia powstania Policji Państwowej. To pierwsza tego typu wystawa zorganizowana w Pile.

Wystawa fotograficzna „Policja dawniej i dziś”, którą mieszkańcy Piły będą mogli oglądać w Starostwie Powiatowym w Pile została zorganizowana z okazji obchodów 95. Rocznicy powstania Policji Państwowej.

Na wystawie znalazły się fotografie archiwalne policjantów z lat 70 – tych, 80 – tych, a także 90 – tych. Celowo zostały tematycznie zestawione ze zdjęciami dzisiejszych funkcjonariuszy. Na archiwalnych fotografiach zobaczyć można między innymi funkcjonariuszy pełniących służbę na ulicach Piły w ubiegłym wieku.

Na jednym ze zdjęć można również obejrzeć policjantów biorących udział w pierwszym w historii konkursie „Policjant Ruchu Drogowego”, który odbył się w 1986 roku. Laureatem olimpiady został wówczas sierż. Leszek Matuszczak, obecnie w stopniu podinspektora Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego pilskiej Komendy.

KPP Piła – sierż. sztab. Żaneta Kowalska